Autor Wątek:  Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty  (Przeczytany 5664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub S.

  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty
« dnia: 29 Lipca 2014, 23:38:03 »
Witam

Aby legalnie jechać w kabinie maszynisty potrzebne jest zezwolenie. Buduję pulpit lokomotywy EU07 i aby zobaczyć jak to wygląda w prawdziwym elektrowozie chciałbym odbyć podróż z Zakopanego do jakiejś stacji. Jak zabrać się za prośbę o zezwolenie? Czy PKP INTERCITY udzieli mi jej - mam 14 lat? Do kogo napisać?
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawia
Jakub S.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipca 2014, 00:04:10 »
Znacznie większe szanse i więcej informacji uzyskasz od kolegów z Sosnowca, gdzie już taki pulpit stoi, niż w lokomotywie.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipca 2014, 08:54:00 »
Aby otrzymać zezwolenie na jazdę w kabinie należy podać dobry powód. Z tego co napisałeś na wstępie mogli by Ci odmówić wydania takiego zezwolenia ponieważ to co chciałbyś zaobserwować/zmierzyć/sfotografować bez problemu można zrobić na postoju nawet na nieczynnej lokomotywie. Dodatkowo problem możesz mieć z wiekiem. Jesteś osobą niepełnoletnią i wątpię by którykolwiek maszynista/dyspozytor czy osoba wydająca przepustkę wzięłaby za Ciebie odpowiedzialność.

Powstawiaj przecinki.
Rozi


Brak reakcji - ostrzeżenie.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2014, 05:39:40 wysłana przez Rozi »

Offline Jakub S.

  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipca 2014, 10:02:46 »
A gdyby np. moja mama  jechał w wagonie tego pociągu? Chciałbym zaobserwować jak pulpit zachowuje się w czasie jazdy oraz jak wygląda prowadzenie EU07.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipca 2014, 10:31:07 »
Oczywiście można pisać zapytania o zgodę, ale po co? W internecie jest bardzo dużo filmów z przejazdów w kabinie różnymi lokomotywami. Wystarczy poświęcić trochę czasu i poszukać. Poniżej masz trzy przykładowe filmy, jeżeli potrzebujesz czegoś jeszcze, wystarczy zagłębić się w YouTube i poszukać, a zapewniam Cię, że wszystko czego potrzebujesz znajdziesz.


https://www.youtube.com/watch?v=k6zeYAn8YgY

https://www.youtube.com/watch?v=NyczMFQegsA

https://www.youtube.com/watch?v=bshrazbMVcU
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2014, 10:33:41 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipca 2014, 10:41:16 »
A gdyby np. moja mama  jechał w wagonie tego pociągu? Chciałbym zaobserwować jak pulpit zachowuje się w czasie jazdy oraz jak wygląda prowadzenie EU07.
Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Zależy Ci na czymś? To wykaż inicjatywę - napisz podanie złóż je "gdzieś". Gdzie? No właśnie na tym polega wykazanie inicjatywy. Nie tylko "weźcie powiedzcie a najlepiej zróbcie za mnie". Idź pytaj - na dworcu, w oddziale PKP IC, no nie wiem - w czymś co ma związek z Twoją sprawą. A nie szukanie odpowiedzi na wszystko w internecie.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zezwolenie na jazdę w kabinie maszynisty
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipca 2014, 16:35:43 »
Jeśli Ci na tym zależy bez zbędnego gadania i proszenia się, napisz do mnie na PW. Służymy pomocą.