Autor Wątek:  Brak sygnału zezwalającego na manewry w Dejawach Kopalni  (Przeczytany 6673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Witam.
Sceneria Quarkmce 2007, misja pociąg towarowy Skawarki - Dejawy.
Oczekuję około 15 minut w Dejawach Kopalni na podanie sygnału zezwalającego na tarczy manewrowej w celu kontynuacji manewrów. Lokomotywa spalinowa wepchnęła już w stację skład z węglem. Z tyłu za mną, pod semaforem wjazdowym oczekuje na zwolnienie toru również EN57.  Ktoś wie co może być przyczyną, że sygnał pozwalający na kontynuację manewrów nie jest wyświetlany?

MaSzyna 08.13 z czerwcowym Patchem.


Reg. obowiązki 2, 16.
Proszę poprawić post i umieścić właściwie grafikę, tak jak sugerują wyszczególnione punkty Regulaminu.
Benek
« Ostatnia zmiana: 29 Lipca 2014, 12:06:42 wysłana przez ic_kolobrzeg »
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Brak sygnału zezwalającego na manewry w Dejawach Kopalni
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipca 2014, 13:40:29 »
Sprawdzę i zobaczę jak u mnie to wygląda.
EDIT: Potwierdzam, u mnie to samo co u kolegi.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipca 2014, 15:00:33 wysłana przez Woku »
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Brak sygnału zezwalającego na manewry w Dejawach Kopalni
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpnia 2014, 07:28:01 »
Problem chyba polega na tym, że przebiegi na głowicy nie mają priorytetów. Najwyższy priorytet powinno mieć zjechanie spod W5, dalej wjazd pociągu ze szlaku, wyjazd na szlak, a najniższy priorytet wyjazd do W5. Obecnie wszystkie przebiegi są równoważne. Ponadto problem występuje, jeśli do Dejaw zbliżają się dwa pociągi — osobowy i towarowy. Każdy z nich ma wjazd na inny tor, przez co przebiegi mogą się ustawić w odwrotnej kolejności niż jadą pociągi.

Ogólnie obecny mechanizm obsługi przebiegów działa w taki sposób, że zbliżającemu się do stacji pociągowi zostaje przydzielony jeden z torów (a jeśli już jest na stacji, to powiązanie z torem jest oczywiste). Dla toru uruchamiana jest pętla eventowa, która próbuje zarezerwować głowicę. Wykonywane w tym celu są dwa eventy — pierwszy to warunkowy UpdateValues, który zapisuje do komórki pamięci powiązanej z głowicą (tu: dej_pd1) kod przebiegu (np. tor5 2 1), o ile ta komórka jest pusta (condition memcompare * * 0). Drugi z eventów sprawdza, czy komórka głowicy została zmieniona zgodnie z żądanym przebiegiem i jeśli tak, to przestawia zwrotnice oraz uruchamia pętlę eventową głowicy (ta z kolei podaje odpowiednie sygnały na semaforach, zależnie od zapisanego w komórce głowicy kodu przebiegu). Jeśli przebieg służy do wyjazdu pociągu na szlak, to wcześniej uruchamiane są dwa inne eventy, które — podobnie jak dla głowicy — sprawdzają, czy szlak jest wolny.

Pętle eventowe można sobie obejrzeć w pliku scenery\quark\dejawy.ctr, więc nie będę ich tu cytował. Pozostałe pliki CTR też mają podobne rozwiązania, choć mogą się różnić szczegółami, ponieważ robiąc pętle dla kolejnych stacji testowałem różne rozwiązania (w tym w zakresie nazewnictwa). Na razie nie mam pomysłu, jak rozwiązać kwestię priorytetów.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6088
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Brak sygnału zezwalającego na manewry w Dejawach Kopalni
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpnia 2014, 14:13:38 »
Dałoby radę zrobić tak, żeby na 5 min przed przejazdem pociągu w kierunku Koniewic przerwać manewry? TZN. Nie wypuszczać byka z głowicy do czasu przejazdu pociągu?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Brak sygnału zezwalającego na manewry w Dejawach Kopalni
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopada 2016, 21:21:07 »
Sorry za odgrzewanie wątku ale przypomniało mi się pewne rozwiązanie. Ten problem istniał odkąd pamiętam.
Kiedyś jeden uzytkownik zastosował trick - czyli wymuszenie sygnału ms2 i ułożenie drogi za pomocą bindów (SHIFT+1...). Dzięki temu dało się ukończyć misję. Ktoś ogarnia temat i mógłby wprowadzić to rozwiązanie?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Brak sygnału zezwalającego na manewry w Dejawach Kopalni
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopada 2016, 21:37:04 »
Ale Ra to przekopał i wszystko jest na hardych algorytmach blokad zrobione. Takie prowizorki tylko by napsuły.
Mój kanał youtube