Autor Wątek:  "Podwozie" EN57  (Przeczytany 13349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
"Podwozie" EN57
« dnia: 22 Lipca 2014, 13:32:15 »
Cześć. Ma ktoś może zdjęcia "podwozia" EN57 (ale przed modernizacją, czyli popularnego, starego, poczciwego kibla)? Chodzi mi o zdjęcia z kanału, spod jednostki, bądź z bardzo bliska wszystkich trzech wagonów.
Z góry bardzo dziękuję.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipca 2014, 17:41:31 »
Byś zrobił podwozie lekko zmodernizowane (te z przetwornicą statyczną i sprężarką śrubową), to bo brakuje mi do zrobionych dźwięków ;)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipca 2014, 18:36:21 »
Zrobię, zrobię, ale na razie potrzebuję zdjęcia "zwykłej" jednostki:)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipca 2014, 11:10:40 »
@Kacu: wysłałem Ci na maila kilka zdjęć z kanału EN57-815 tzn. silnik trakcyjny z przekładnią, osprzęt podwozia członu rozrządczego "ra" oraz zabudowa tego, co jest niewidoczne za zgarniaczem członu "ra".
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipca 2014, 23:44:20 »
Dzięki wielkie, wszystko się przydało:) Tylko potrzebuję więcej i więcej:):)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2014, 12:46:28 »
Napisz, co konkretnie potrzebujesz i w jaki sposób to pstryknąć, aby był z tego użytek. Mam czasem możliwość "odwiedzić" służbowo PR Wrocław i coś mogę kliknąć. Zaznaczam, że nie pracuję w PR, aby koledzy mnie nie atakowali zleceniami na fotki ;)
Poza tym nigdy nie robiłem fotek na tekstury i nie do końca czaję temat (czytałem poradnik na forum maszynowym). Bywam jednak regularnie także służbowo w szopie PKP IC Wrocław (tam też nie pracuję, hehe...), więc coś zawsze mógłbym pomóc (fotki na tekstury na hali - bez cieni i słońca...).
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2014, 12:51:07 wysłana przez Jaco »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2014, 21:52:37 »
Konkretnie? Hmmm... rozmieszczenie, ułożenie elementów pod poszczególnymi członami, zdjęcie każdego elementu na tle członu, bym wiedział jak i gdzie go wymodelować, dobrać wymiary, kształt, teksturę itp. I zdjęcia szafy NN - poglądowe i na tekstury jeśli można prosić:) A masz możliwość nagrania dźwięku WS'a lub sprężarki pomocniczej?:)

Offline Ostry

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2014, 23:02:36 »
Jeżeli potrzebujesz rozmieszczenia elementów czy chcesz wiedzieć "co gdzie działa" w szafce NN czy WN to służę uprzejmie pomocą, zdjęciami czy dźwiękami też mogę poratować przy czym zaznaczam, że będą zdjęcia robione komórką więc nie są to na pewno zdjęcia na tekstury. Zaznaczam również w tym miejscu, że 99% taboru na którym jeżdżę ma nowe przetwornice, nowe WS-y i co za tym idzie również sprężarki śrubowe zasilane 3x400, EN57 "classic" trafia się już u nas niezmiernie rzadko. Generalnie WS nawet ten klasyczny czyli 4x stycznik liniowy to jakichś specjalnie interesujących dźwięków z siebie nie wydaje (przy załączaniu ot takie cyk-cyk), natomiast sprężarkę pantografów mogę Ci nagrać jak chcesz. Pozdrawiam
"Zachodnia, zgłoś się na radio..."
"SŁUCHA WSCHODNIA"

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpnia 2014, 08:29:56 »
Ogólnie chodzi mi również trochę, jak wygląda typowa procedura uruchamiania z użyciem szafy NN. Czy zawsze tabor jest pusty i trzeba nabijać spr. pomocniczą, czy jest w miarę szczelny. Odgłosy podczas takiego sposobu uruchamiania itp.   

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpnia 2014, 11:14:49 »
Próbowałem sfotografować szafę NN, ale jest tam zbyt mało miejsca dla lustrzanki. Jeżeli ktoś będzie chciał zrobić dobre zdjęcia, od przodu to niech weźmie coś małego. Dobrze, żeby miał też jakieś lusterko lub odchylany ekran by nie musiał stać za aparatem podczas fotografowania.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpnia 2014, 09:32:40 »
Up. Cóż tak ucichło?:)

Offline Ostry

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpnia 2014, 10:06:50 »
Aj widzisz zapomniałem o Tobie, a przedwczoraj pompowałem dwie jednostki od zera. Muszę sobie gdzieś zapisać chyba ;) A teraz sobie przypomniałem że jak chcesz to mam schematy rysunkowe rozmieszczenia aparatury w szafie NN z Poradnika Maszynisty, jak chcesz to podeślę Ci skany.
"Zachodnia, zgłoś się na radio..."
"SŁUCHA WSCHODNIA"

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpnia 2014, 11:52:34 »
Jeśli byś mógł, to oczywiście skorzystam:)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpnia 2014, 11:55:24 »
@Kacu a mógłbyś zapodać jakiegoś screena z prac? Jestem ciekaw jak się ogólnie ten nowy kibel prezentuje.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sierpnia 2014, 14:33:25 »
Okazuje się, że w EN57 są dwa rodzaje (ułożenie i ilość tłumików przy wannach bujakowych), a dodatkowo 3 pary różnych wózków. To detale widoczne tylko z bliska, ale jak ktoś lubi dokładny model, to nie jest mu to obojętne:) Jak na razie (prawie) zrobiłem "krańcowe" wózki.
Reszty nie ma na razie co pokazywać.

A tak w sumie, wie ktoś, czy ułożenie tych tłumików jest zależne jakoś rocznikowo, czy to raczej losowa przypadłość?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Sierpnia 2014, 18:48:28 »
Grubo widzę. Nawet nie pytam ile on ma. Wygląda zacnie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ostry

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sierpnia 2014, 07:28:27 »
Nie opierniczasz się kolego, nie podejmuję się oceniać proporcji wymiarów itd. ale wzrokowo wygląda niesamowicie szczegółowo. Jakoś dziwnie mi tylko wstawki cierne wyglądają, nawet nowe prosto po przeglądzie nie są chyba aż tak grube, chociaż to pod kątem to może mi się wydaje. W każdym razie wygląda to bardzo ładnie.

EDIT: tak patrzę na ten wózek... tu w ogóle są wstawki? xD Coś mi nie gra przy tym hamulcu ale nie wiem co, musiałbym stanąć przy jednostce i sobie porównać :)
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2014, 07:31:58 wysłana przez Ostry »
"Zachodnia, zgłoś się na radio..."
"SŁUCHA WSCHODNIA"

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sierpnia 2014, 15:04:01 »
Grubo widzę. Nawet nie pytam ile on ma. Wygląda zacnie.
No myślałem, że będzie stary, ale miał sporo błędów i niedociągnięć (z całym szacunkiem dla autora, bo był bardzo dobry) no i troszkę nie pasował do żadnej z wersji wózka EN57. Pierwsze maźnice, potem wanna bujakowa i tłumiki, aż w końcu stara tylko rama została:) Co do strasznego "wagowo" wyglądu, tak będzie do 10-15 metrów wyglądał. Potem będzie LOD.
Nie opierniczasz się kolego, nie podejmuję się oceniać proporcji wymiarów itd. ale wzrokowo wygląda niesamowicie szczegółowo.
Staram się robić jak najdokładniej wymiarowo, ze schematami. Jak nie wiem to oglądam dużo zdjęć z różnych kątów i staram się jak najlepiej dobrać proporcje.
Jakoś dziwnie mi tylko wstawki cierne wyglądają, nawet nowe prosto po przeglądzie nie są chyba aż tak grube, chociaż to pod kątem to może mi się wydaje. W każdym razie wygląda to bardzo ładnie.

EDIT: tak patrzę na ten wózek... tu w ogóle są wstawki? xD Coś mi nie gra przy tym hamulcu ale nie wiem co, musiałbym stanąć przy jednostce i sobie porównać :)
Wstawki będą całkowicie inne. W sumie po Twoim poście postanowiłem je jednak wymienić:)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Sierpnia 2014, 16:13:08 »
@Kacu domyślam się. Ostatnio miałem okazję się przyjrzeć nieco kiblom na stacji i podczas postojów TLKi, i faktycznie daleko jemu było do zbliżonego oryginału. Twój wózek jest bardzo zbliżony. Na pewno tego obecnego przewyższa szczegółami i detalami bez dwóch zdań.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2014, 17:52:17 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: \\\"Podwozie\\\" EN57
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Sierpnia 2014, 19:25:48 »
W końcu muszę dorobić jeden szczegół, obrócić i przesunąć wózek na tył jednostki, potem dorobić inny szczegół, obrócić i przesunąć na czoło:) I w końcu zabrać się za skończenie pudła. Bo guzdram się z tym rozrządczym i ciągle coś nowego mi zamiast 5 minut 2-3 dni zajmuje:) A chciałbym się w końcu za silnikowy wziąć bo, sam nie wiem, ale jakoś tak ciągnie mnie do roboty nad nim i jego szafą NN:)

  Dodano: 26 Sierpnia 2014, 16:07:30
Wymodelowałem nowe hamulce. Teraz lepiej wyglądają?

  Dodano: 26 Sierpnia 2014, 18:00:32
Porównanie.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2014, 18:00:33 wysłana przez Kacu »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marca 2015, 00:08:28 »
Celowy odgrzew kotlecika. @Kacu posiadasz jeszcze ten drugi typ wózka?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Marca 2015, 16:03:24 »
Drugi typ? w sensie o silnikowy chodzi? Czy o ten drugi rodzaj amortyzacji?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marca 2015, 16:07:39 »
Jak masz oba to jeszcze lepiej.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Marca 2015, 21:04:30 »
Miałem niestety tylko to, co tutaj przesłałem. Ale silnikowy można bardzo prosto i szybko z opisów i zdjęć w internecie dostepnych zrobić.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marca 2015, 14:42:28 »
W porządku się zrobi, ale to dopiero po rozrządczych.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: "Podwozie" EN57
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Marca 2015, 07:02:58 »
Witam. Potrzebuję wymiarów obudów grzejników na pomostach (przedsionkach).
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.