Autor Wątek:  Naprawianie sieci trakcyjnej  (Przeczytany 127316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Kwietnia 2014, 10:47:35 »
W przypadku przęseł naprężania należy obniżyć wysokość słupów krzyżowych (tych bez ramion odciągowych tylko z uchwytami stałymi) i dopasować do tego położenie końców sieci trakcyjnej. Im większa prędkość na danym przęśle, tym mniejsza musi być różnica wysokości.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Kwietnia 2014, 11:01:26 »
Czyli w sensie chodzi o te dwa słupy co na screenie moim?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Kwietnia 2014, 11:05:05 »
Tak.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Kwietnia 2014, 11:16:41 »
Czyli po prostu trzeba w ziemię opuszczać te słupy? Dobra to ja zajmę się Bałtykiem.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2014, 11:50:00 wysłana przez klimczok_mk »

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Kwietnia 2014, 12:11:49 »
@Klimczok_mk, tylko w trybie debugmode odpalaj scenerię. Wówczas, jak Ci się trafi połamanie to będziesz miał loga ze współrzędnymi. Oczywiście mowa o exe @Króliczka.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Kwietnia 2014, 13:47:00 »
W przypadku przęseł naprężania należy obniżyć wysokość słupów krzyżowych (tych bez ramion odciągowych tylko z uchwytami stałymi) i dopasować do tego położenie końców sieci trakcyjnej.
Oprócz wspomnianej wysokości trzeba by pozmieniać odległości między słupami (tylko że to już tak prosto nie pójdzie). Ostatnio byłem nawet pomierzyć te odległości w realu i się okazało, że te w symulatorze są średnio 10-15m za małe, a to też pewnie ma wpływ na wybijanie WS.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Kwietnia 2014, 16:01:14 »
Czy jest sens poprawy sieci na baltyku skoro w drodze jest odswieżona wersja?

Benek
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2014, 16:03:07 wysłana przez Benek »
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Kwietnia 2014, 16:05:09 »
Odświeżona wersja korzysta również z tej samej sieci co i obecna.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Kwietnia 2014, 19:40:55 »
Ja mogę się zająć mocznikami. Chciałbym tylko wiedzieć, czy we wszystkich pojazdach szerokość pantografu i szybkość jego podnoszenia są ustawione na takie same?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Kwietnia 2014, 13:07:47 »
Nie. Część pojazdów ma ustawione 1,5 metra, a część 1,4 metra.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2014, 13:09:27 wysłana przez youBy »
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Kwietnia 2014, 14:32:38 »
Które, dla przykładu, mają szerokość ślizgacza 1,4m? Na tych węższych by pasowało testować scenerie, bo czasem w stacjach lub na "trapezach", taki odbierak potrafi się podnieść na rozjazdach, będąc pomiędzy przewodami jezdnymi. Jak ma 1,4m to prędzej pójdzie do góry i się potem połamie, jak ma 1,5m to jest prawdopodobieństwo, że się nie podniesie. Najwyżej szybki puści.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2014, 14:42:44 wysłana przez up5358 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Kwietnia 2014, 14:56:59 »
To już musisz zajrzeć dokładnie do pliku fiz, by zobaczyć jaką szerokość ślizgacza ma wpisaną dany elektowóz.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Kwietnia 2014, 15:10:40 »
A działają Wam na tym exe moczniki_cargo? Bo mi niestety nie. Spróbowałem już pobrać całą MaSzynę od nowa, rozpakowałem 7 Zipem i chodziło dobrze, do puki nie wgrałem tego exe. Inne scenariusze na tej scenerii i paru innych (wszystkich nie sprawdzałem) działają bez problemu, ale ten nie może się uruchomić nawet po 15 min. I przy okazji - sieć nie powinna być żółta na wszystkich sceneriach? http://eu07.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=25547.0;attach=71369;image (screen @up5358)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Kwietnia 2014, 23:21:46 »
sieć nie powinna być żółta na wszystkich sceneriach?
Przęsła podłączone bezpośrednio do zasilaczy (podstacje albo kabiny sekcyjne) powinny mieć kolor niebieski (ponadto niebieskie mogą być przęsła początkowe odcinka naprężania, jeśli się zasila się on od innego odcinka). Przęsła podłączone do nich z jednej strony będą miały kolor zielony, a z drugiej – czerwony. Czyli przęsło powinno być żółte tylko wtedy, gdy ma zasilanie z obu stron. Sieć w ciemnych kolorach nie ma podłączonego zasilania wcale. Takie kolorowanie jest zrobione doraźnie i trudno mi powiedzieć, czy tak zostanie, czy będzie zastąpione czymś innym.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Kwietnia 2014, 23:27:00 »
Możesz od razu tutaj wkleić zasady podłączania/nazywania przęseł?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Kwietnia 2014, 00:11:17 »
Nie mam obecnie materiałów pod ręką, ale spróbuję. Każde przęsło ma podaną nazwę obiektu typu TractionPowerSource. Zasadniczo nazwa none nie jest obecnie dozwolona, bo nie wiadomo, co by miała oznaczać. Dopuszczalne są 3 rodzaje zasilania przęsła:

1. Nazwa * (czyli pojedncza gwiazka) oznacza izolator, czyli fragment sieci nie podłączony nigdzie. Nie trzeba definiować TractionPowerSource o tej nazwie. Przęsło z izolatorem powinno się składać z trzech obiektów typu Traction, w którym środkowy to izolator (długości ok. 0.8m, drut może być niewidoczny, jeśli umieści się model). Do sąsiednich przęseł powinno zostać podłączone bezpośrednie zasilanie (chyba że jest gdzieś dalej, wtedy będą one zasilane jednostronnie). Przejazd pod izolatorem z poborem prądu zwykle spowoduje wyłączenie WS.

2. Przęsło zasilane bezpośrednio powinno mieć nazwę takiego TractionPowerSource, który w scenerii będzie zdefiniowany jako zasilacz. Obecnie może mieć właściwość norecuperation (jako podstacja), planowane są również odpowiedniki kabin sekcyjnych. Lokomotywa pod przęsłem zasilanym bezpośrednio będzie mieć maksymalnie możliwe napięcie, gdyż będzie uwzględniony jedynie opór wewnętrzny zasilacza. Przęsła te są niebieskie w Debugmode.

3. Pozostałe przęsła zasilają się z sąsiednich, z obliczeniem zastępczej rezystancji, zależnej od odległości od przęsła zasilanego bezpośrednio. Przęsła takie powinny mieć wpisane nazwę TractionPowerSource z właściwością section. Być może docelowo nie trzeba będzie ich definiować, a być może jedynie w celu określenia prądu odłączenia sekcji. Jeśli mamy linię dwutorową, to nad każdym torem musi być osobna sekcja. Kolor takiego przęsła w Debugmode będzie zależał od strony jego zasilania (żółty oznacza zasilanie z obu stron, niebieski – zasilanie brane z równoległego odcinka).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Kwietnia 2014, 16:59:18 »
Poniżej w załączniku mamy dane do odbieraka typu AKP-4E. Długość całkowita ślizgacza wynosi 2032mm. U nas w plikach fiz wartość ta (csw) to najczęściej 1400/1500mm. Proponuję dla odbieraków AKP-4E/5ZL podmienić wartości na bliższe rzeczywistym. Po przeliczeniu i zaokrągleniu do jednego miejsca po przecinku będzie to wartość 2.0. Kto już testuje na 1.4/1.5 niech to robi dalej. Jeśli na węższym ślizgaczu przejdzie to tym bardziej na szerszym o pół metra.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2014, 17:00:23 wysłana przez up5358 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Kwietnia 2014, 17:03:20 »
Tylko rzecz w tym iż trzeba ustalić co ma mieć znaczenie, czy długość całkowita ślizgacza, czy długość robocza? Ja obstawiam, że raczej rozchodzi się o długość roboczą.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Kwietnia 2014, 17:06:11 »
Jeśli długość całkowita ma obecnie 1.4/1.5 to jest prawie równa wartości długości części roboczej, która po zaokrągleniu ma 1.3.
Stąd pasuje poprawić długość całkowitą na 2.0, a część roboczą na to 1.27, czyli po zaokrągleniu 1.3. Wtedy to będzie miało "ręce i nogi".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Kwietnia 2014, 17:10:30 »
Nie ma bata byś przejechał, którykolwiek scenariusz z 1.3 nawet po poprawkach. Sieć jest tak ciekawie gdzie nie gdzie położona, że to wymagałoby by w większości jej ponownego położenia. Szczególnie widać to na Twoich screenach z L61.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Kwietnia 2014, 17:20:17 »
Skoro w rzeczywistości przy takich długościach części roboczych ślizgaczów typu 5ZL/AKP-4E pociągi jeżdżą to oznacza, że u nas z siecią jest gorzej niż lepiej. Podejmując się poprawek i umieszczając kamerę (debugmode) by widzieć współpracę odbieraka z siecią trakcyjną byłem przerażony widokiem i dziwiłem się, że w ogóle to jeszcze chodzi. Największą furorę robi wjazd po łuku do stacji Lisów od strony Herbów: schodkowy spadek terenu na podjeździe i problemy z siecią trakcyjną również opadającą "schodkowo" powodują taką pracę odbieraka, że nie ma siły by przejechać tym odcinkiem bez puszczenia szybkiego jadąc w kierunku Lisowa po torze 1 i torze 2. Tutaj zupełnie trzeba przerobić ten fragment, razem z zawieszeniem sieci, ewentualnie, wzorem Bałtyku, dać ograniczenie do 60 km/h na ten łuk i jazdę z opuszczonymi odbierakami na obydwóch torach.
Dochodzę tutaj do wniosku opartego na obserwacjach, że im dokładniejsze exe w odzwierciedlaniu rzeczywistości to tym więcej błędów, do tej pory nie widocznych, wypływa na światło dzienne. Teraz pytanie, co będzie tu lepsze - zupełnie przerobić sieć na tym odcinku, czy bawić się w przerabianie torowiska (czego nie potrafię), oraz ponowną elektryfikację na odcinku około 200 metrów i to obydwóch torów.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2014, 17:21:30 wysłana przez up5358 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Kwietnia 2014, 14:03:06 »
Jestem gdzieś w połowie sekcjonowania sieci trakcyjnej na Krzyżowej. Na samym początku symulacji w Drawowie ruszają dwa byki, które potrafią sumarycznie obniżyć napięcie z 3500 V do ok. 2600 V.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Kwietnia 2014, 18:54:21 »
Niech ktoś poda długości całkowite, oraz robocze dla ślizgaczów odbieraków typu: DSA150, DSA-200, EC160.

Offline Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 410
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Kwietnia 2014, 19:09:13 »
Pozdrawiam.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Kwietnia 2014, 12:19:50 »
Zabrałem się za poprawki sieci na l053_całkowo (na tą chwilę na odcinku od Turowa do Macierzewa) i między Turowem a Wilisiem nie było prawie żadnych problemów (poprawione jedno miejsce w Turowie, gdzie EPoka łamała patyki), za to na dalszym odcinku do Całkowa jest po prostu masakra, sieć w połowie łuków wymaga poprawki bo bez przerwy wywala WS (w jednym miejscu miałem 3 zaniki napięcia następujące tuż po sobie), poza tym tuż przed Całkowem niestety połamałem swój patyk i nie było sensu jechać dalej.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Kwietnia 2014, 12:39:06 »
Mati jak oceniasz robotę przy tym? Według Cb warto poprawiać pod CSW 1.27, czy np pod 1.4 lub 1.5?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Kwietnia 2014, 12:57:31 »
Jak będę poprawiał to pod 1.27, bo pod to mam wzory ustawione, choć nie wiem czy to co teraz jest dobrze nie zepsuje się po zmianie CSW.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Kwietnia 2014, 13:01:23 »
Nie powinno się zepsuć, bo jak będzie działało na szerszym zakresie, to tym bardziej na węższym. Tak obstawiam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Kwietnia 2014, 18:02:15 »
A, jeszcze jedno. Czasami dwa przęsła tworzą bieżnię wspólną i pantograf powinien przejść z jednego drutu na drugi. Obecnie wyszukiwanie innego drutu jest włączane automatycznie w przedostatnim przęśle odcinka naprężania. Wyszukiwanie takie jest mniej efektywne (w sensie FPS) niż przejście pantografu z jednego przęsła na kolejne, o tych samych współrzędnych końca. Dlatego dorobiłem mechanizm jawnego wskazania przęsła bieżni wspólnej. Problem jest jedynie w tym, że jawne wskazanie innego przęsła nie jest zgodne wstecz i tak zmodyfikowanej scenerii nie da się uruchomić na wcześniejszych wersjach EXE. Możliwe są dwa przypadki użycia bieżni wspólnej:

1. Przęsło naprężania. W tym przypadku jawne wskazanie innego przęsła zwiększa wydajność symulacji, gdyż na bieżni wspólnej sprawdzane są tylko 2 przęsła, a nie wszystkie w promieniu 400m. Ponieważ poszukiwanie innego przęsła jest automatycznie włączone dla przedostatnich i ostatnich przęseł, jawne wskazanie innego przęsła nie jest obecnie niezbędne.

2. Sieć nad rozjazdami. Zdarza się tak, że lokomotywa zjeżdża spod drutu na tor z osobnym drutem. Przy obecnym rozwiązaniu nowy drut będzie poszukiwany dopiero, gdy pantograf "spadnie" z dotychczasowego (tzn. oddali się o połowę odległości wskazanej jako CSW). Z powodu różnicy wysokości zawieszenia sieci, jeden z drutów może przenikać przez pantograf. Należało by wskazać przęsło, którego wysokość ma być również sprawdzana przy podnoszeniu pantografu, bo niekoniecznie przęsło to będzie przedostatnim w odcinku naprężania.

Aby móc jawnie wskazać przęsło, musi ono mieć nazwę inną niż none. W innym przęśle należy tę nazwę wpisać po słowie parallel, umieszczoneym podobnie jak velocity dla torów, przed słowem endtraction. Nie jest konieczne aby obydwa przęsła tworzące bieżnię wspólną wskazywały wzajemnie na siebie. Wystarczy to zrobić w jedną stronę, a zwrotne wskazanie zostanie zrobione automatycznie. Możliwe jest również utworzenie bieżni wspólnej przez więcej niż 2 przęsła. Ze względu na niezachowanie wstecznej zgodności funkcja ta nie jest jeszcze w pełni przetestowana. Optymalizacją bieżni wspólnych będzie można się zająć później, już po naprawieniu bardziej krytycznych błędów.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Naprawianie sieci trakcyjnej
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Maja 2014, 21:27:34 »
Mam pytanie jak interpretować dane z wpisu errors z logvolt.exe. Proszę o wytłumaczenie co oznaczają te współrzędne. Otóż Na scenerii L053 służba osobowy otrzymałem taki wpis-
Pant. break: at -17323.57 4.48 46986.71
Pant. break: at -16365.78 4.46 41906.33
I teraz uruchamiam plik l053_trakcja_en57.scm i wklejam podane wspólrzędne w notatniku i mam problem ze znalezieniem tego wpisu, a chciałbym nauczyć się poprawiać sieć trakcyjną. W załączeniu plik errors z logvolt.exe z w.w. scenerii. Scenerię uruchomiłem w trybie debugmode.
T.N