Autor Wątek:  W połowie misji Program przestaje działać...  (Przeczytany 4622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kosovo

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
W połowie misji Program przestaje działać...
« dnia: 29 Listopada 2013, 21:51:20 »
Witam!
Od niedługiego czasu używam symulatora na laptopie (konfiguracja na dole). Wszystko było ok. Pobrałem i zainstalowałem zgodnie z poleceniami dwie ostatnie lokomotywy typu EU-07, a także zaktualizował się Rainsted. I jeździłem sobie tak na trasie Sandomierz -> Turów i z powrotem (Misja: linia053 - służba 2) Nocna mapa. Aż tu nagle pewnego razu, gdy wszedłem do Rainsted otworzyło się okno w trybie dla programisty o czym świadczyło mnóstwo opcji. Zmieniłem na podstawowy, ale nic się nie zrobiło. Nic sobie z tego nie zrobiłem, ustawiłem skład i lokomotywę po swojemu, a dalej to "Uruchom Symulator". Po dotarciu do Turowa, przy odpinaniu lokomotywy od składu, by zrobić manewry i dołączyć do składu pospiesznego, symulator zawiesza się, a raczej pracuje w tle. Widzę ładujące się kółko systemowe. Klikając gdziekolwiek wyłącza się (wraca do pulpitu), a tam informacja "Program Maszyna Eu-07(...) Przestał działać". Raz mogę przejechać całą misję i nie ma problemów, a teraz zdarzyło mi się już 2 razy z rzędu tak. Postanowiłem się poradzić. Czasem mam jeszcze tak, że pantografy nie działają, albo wagony nie chcą się odczepić zahamowane lub nie od lokomotywy lub same od siebie i na odwrót nie chcą się podłączyć do lokomotywy... Zawsze włączam program tak samo czyli ikona programu -> misja -> ustawiam skład jaki chcę (Zawsze taki sam) -> zapisz -> Uruchom symulator i jeszcze raz to samo. I idzie, ale coraz częściej do połowy misji. No i co ja mam zrobić, by chodziło poprawnie?
Dodam jeszcze, że log, gdy wywali symulator do błędu nie zapisuje się mimo zaznaczonej opcji zapisu. Tylko zapisany jest gdy ukończę misję. Wrzucę i tak.

Sprzęt:
Intel Pentium 2020M 2.4GHz, 2mb L3 cache
Ge force 710M 2GB
4gb RAM
Windows 7 Ultimate

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: W połowie misji Program przestaje działać...
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopada 2013, 22:15:29 »
Intel(R) HD Graphics

Widać po logu, że MaSzyna dobiera kartę graficzną zintegrowaną, poszperaj w ustawieniach karty graficznej, aby Ge force 710M 2GB był przypisywany automatycznie.
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: W połowie misji Program przestaje działać...
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2013, 00:21:30 »
Intel(R) HD Graphics
Widać po logu, że MaSzyna dobiera kartę graficzną zintegrowaną, poszperaj w ustawieniach karty graficznej, aby Ge force 710M 2GB był przypisywany automatycznie.
Odpowiedź wymijająca. Gdzie ma poszperać? W jakich ustawieniach karty graficznej? Przecież w ustawieniach karty graficznej nie przypisuje się do programu. Najwyżej w BIOSie może kartę wyłączyć, ale nie ręczę za skutki.
Napisał, że ma laptopa, ale nie napisał jaki. Podaje kartę graficzną Ge force 710M 2GB, to tak jak by miał jedną kartę graficzna. Okazuje się, że są dwie karty graficzne. Kto powiedział, ze karta Intel(R) HD Graphics współpracuje z monitorem laptopa. Karta Ge force 710M 2GB z monitorem zewnętrznym, przecież do laptopa można podłączyć monitor.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: W połowie misji Program przestaje działać...
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopada 2013, 00:47:15 »
Tak to działa w laptopach i można wybierać, której karty graficznej używa dany program. W panelu sterowania nvidia można na stałe ustawić, aby używany był geforce. Jeśli to nie zadziała, zostaje wgranie nowszych sterowników. Temat był już poruszany na forum i sporo informacji, jak to ustawić, jest na googlach, więc zamykam.
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2013, 00:48:59 wysłana przez adsim »
(: ɯɐıʍɐɹpzod