Autor Wątek:  EU07 Nie uruchamia się Windows 8  (Przeczytany 5039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dandzione

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EU07 Nie uruchamia się Windows 8
« dnia: 30 Lipca 2013, 19:00:40 »
Witam, wcześniej grałem w maszynę na tym samym komputerze tylko na Win 7 64 bity. Niestety po zainstalowaniu nowego systemu podczas odpalania pokazuje się: "program maszyna eu07 424 przestał działać"
Komputer:
Procesor - Intel i7 860
Karta Graficzna HD 5870 (Wersja sterownika: 13.101.0.0 - przed chwilą pobrane)
System Windows 8 Pro 64-bitowy

Używam aktualnej wersji symulatora (dopiero co pobrana i rozpakowana paczka: MaSzyna 01.13

Dzieje się tak na każdej trasie  (oprócz toru testowego)

Edit: Komputer jest świeżo po formacie, ale wydaje mi się że wszystkie potrzebne rzeczy są poinstalowane. Inne gry działają np. Team Fortress 2, Metro LL, Mount & Blade działają) Więc można doszukiwaćł się błędu w niezainstalowanej a potrzebnej rzeczy. Jakieś pomysły? :)
P.S. Poprawione :)

Reg. zakazy 10.
Popraw ten post, bo wyrzucę go do kosza. Zapoznaj się z tym tematem: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,3022.0.html.
Benek


  Dodano: 31 Lipca 2013, 12:47:09
Co ciekawe po włączeniu "Wyświetlanie VBO" działa  ( a karta w logu Ati HD 5800...)
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2013, 12:47:09 wysłana przez dandzione »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: EU07 Nie uruchamia się Windows 8
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca 2013, 13:43:19 »
Mogę tylko spekulować, że w nowszych wersjach OpenGL nie jest wspierana albo nie działa poprawnie obsługa Display Lists. Możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić, jaki efekt da wyłączenie multisamplingu w DL. Jeśli moje podejrzenia są słuszne, to trzeba będzie wymuszać tryb VBO dla nowszych OpenGL (oraz poprawić obsługę punktów świecących w tym trybie, bo coś nie tak z nimi).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni