Autor Wątek:  PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista  (Przeczytany 11087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radim92

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« dnia: 01 Kwietnia 2013, 12:42:32 »
Czy któryś z kolegów z forum lub jego znajomych skorzystał ze stypendium w tym kierunku? Potrzebował bym informacji czy osoby które zostały przyjęte były już na kursie lub jak wygląda ich szkolenie.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwietnia 2013, 12:48:29 »
Mój znajomy skorzystał z tej oferty. Nie były przeprowadzane jeszcze żadne kursy, a szkolenie (praca na warsztacie) wygląda tak samo jak przy normalnym nowo przyjętym.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2013, 13:03:21 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwietnia 2013, 12:58:08 »
W Jaworznie-Szczakowej kurs na licencję podobno ma zacząć się w czerwcu, stypendyści byli już na badaniach. Z tego co mi wiadomo, przyjęcia na stypendium nadal są zawieszone.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2013, 12:59:13 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline radim92

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwietnia 2013, 13:21:45 »
@Patrykos: A może wiesz ilu ich tam jest i jaki CT to jest? Bo w Szczecinie jest nas 3 i ciągle mówią że nie ma kursu bo nie ma chętnych.

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwietnia 2013, 13:50:08 »
Witam.
W Szczecinie jest nas 3 i ciągle mówią że nie ma kursu bo nie ma chętnych.
No to sobie jeszcze trochę poczekacie. W Poznaniu pierwszy kurs się zaczął jak było ok. 30 osób. Ja na warsztacie przepracowałem prawie 1,5 roku :). Jednak jak ja i się przyjmowałem to na początku miałem iść jeszcze starym systemem, czyli za pomocnika. Później, z racji chyba braku chętnych (było nas ośmiu), zrobili ten system co w przeciągu dwóch miesięcy dało większą grupę osób, dzieki czemu, wszyscy poszliśmy na licencje.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2013, 14:01:30 wysłana przez MKaczy »
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwietnia 2013, 14:12:22 »
@Patrykos: A może wiesz ilu ich tam jest i jaki CT to jest? Bo w Szczecinie jest nas 3 i ciągle mówią że nie ma kursu bo nie ma chętnych.
Śląsko-Dąbrowski, sekcja Jaworzno Szczakowa.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline radim92

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwietnia 2013, 20:29:52 »
Też mamy iść starym systemem, niby minimum musi być 7 osób, żeby się kurs rozpoczął.

Ort, int.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2013, 20:49:02 wysłana przez Rozi »

Offline martita.hp

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maja 2013, 08:42:15 »
Mam pytanie: mój mąż chciałby pójść do pracy do PKP na maszynistę, tylko nie ma żadnych uprawnień - tak z czystej ciekawości pytam czy są jakieś szanse na znalezienie zatrudnienia (Śląsk- Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Sosnowiec) czy tylko po znajomości? I czy kurs na maszynistę powinien sam indywidualnie zrobić (wiem, że kurs kosztuje ok.4000-6000<>zł) czy powinien się na jakiś nabór do PKP na kursy zapisać czy coś takiego? Czy jeszcze to inaczej załatwiać? Bardzo proszę o jakąś odpowiedź.

Pisz staranniej.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2013, 16:58:06 wysłana przez Rozi »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maja 2013, 11:44:24 »
I czy kurs na maszynistę powinien sam indywidualnie zrobić (wiem że kurs kosztuję ok.4000-6000zł) czy powinien się na jakiś nabór do PKP na kursy zapisać czy coś takiego? Czy jeszcze to inaczej załatwiać? Bardzo proszę o jakąś odpowiedź.

Sama licencja nic nie daje (kurs). Trzeba wyjeździć godziny przed zdaniem świadectwa. Niestety firmy kolejowe i nie tylko z grupy PKP: czekać na nabór (zdarza się), po znajomości od ręki lub mieć uprawnienia - ale jak je zrobić jak się nie da, a firmy szukają z uprawnieniami ;)

Zależy mu na pracy w Cargo tylko? Czy może np. próbować zrobić uprawnienia u prywaciarzy?
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline martita.hp

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maja 2013, 12:14:31 »
Raczej chodzi o PKP lub TLK bo u takich typowych prywaciarzy to chyba się nie zarobi dobrze. Mój mąż ma 30 lat i pracuje w budowlance, zarabia ok.3 000zł na rękę, tylko że z mężem stwierdziliśmy że (oczywiście nie obrażając maszynistów) na budowie to on do 67 lat nie dorobi i że może na maszynistę bo ten temat go zawsze interesował. Więc chcielibyśmy żeby porównywalnie zarobił, tylko nie wiemy jak się za to zabrać, żeby się przekwalifikować.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maja 2013, 12:17:42 »
Raczej chodzi o PKP lub TLK bo u takich typowych prywaciarzy to chyba się nie zarobi dobrze. Mój mąż ma 30 lat i pracuje w budowlance, zarabia ok.3 000zł na rękę, tylko że z mężem stwierdziliśmy że (oczywiście nie obrażając maszynistów) na budowie to on do 67 lat nie dorobi i że może na maszynistę bo ten temat go zawsze interesował. Więc chcielibyśmy żeby porównywalnie zarobił, tylko nie wiemy jak się za to zabrać, żeby się przekwalifikować.

U prywaciarzy lepsze zarobki, nie będę tu pisać ile, info na PW ewentualnie. Ale gorsza praca - bo na telefon i "delegacja". Na maszynie, też ciężko dorobić to 67... Ale jak ma pasję, to zawsze można coś pokombinować.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maja 2013, 22:39:18 »
Na maszynistę preferowane są raczej osoby po szkole zawodowej lub technikum o kierunku elektrycznym lub mechanicznym. Wymagany jest też dobry stan zdrowia, stwierdzony przez kolejową służbę zdrowia.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maja 2013, 23:02:53 »
Że tak zapytam, co konkretnie oznacza "w budowlance"?
Ja ze swojej strony, mogę polecić bycie "maszynistą", ale w sensie zupełnie niekolejowym, tylko właśnie na budowie. Operator sprzętu ciężkiego, od walców przez koparki i ładowarki, po palownice czy frezarki. Praca jest i będzie, bo przynajmniej do 2020 mamy zaklepane fundusze na rozwój infrastrukturalny, zarobić można netto więcej niż 3000 zł, kurs kosztuje w granicach 1500-4000 zł. Tylko trzeba mieć dobrze w głowie poukładane, coby się nie zagubić (w sensie moralnym). No i praca w delegacji, w sezonie dwa dni wolne na dwa tygodnie, z czego jeden, tak można liczyć, odpada na dojazdy.
Krótko mówiąc fajna praca, fajna płaca, kawałek kraju się zobaczy, a i wymagań jakichś kosmicznych nie ma, tyle że daleko od domu, no i czasem się zdarza po 20 godzin na dobę pracować, co oczywiście nie pozostaje bez odzwierciedlenia w wynagrodzeniu.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline martita.hp

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP CARGO Stawia na system stypendialny - Maszynista
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maja 2013, 08:47:01 »
Mąż jest zbrojarzem, murarzem - pracuje w firmie budowlanej i zajmuje się budową budynków od postaw do stanu surowego otwartego. Obecnie jest brygadzistą, no ale obowiązki te co miał ma nadal, więc fizycznie przez 10-12 godzin "buduje te domki". Myśleliśmy o koparkach lub ładowarkach, ale jak ma pracować w prywatnych firmach to woli zostać w obecnej firmie. A że zawsze interesowały go pociągi i praca maszynisty to tak się rozglądamy właśnie za np. PKP bo to państwowa przynajmniej.
Delegacje i dalekie wyjazdy za bardzo nie pasują nam, jedynie czas pracy w tygodniu może być różny - czy to zmiany, czy praca po 10-12 godzin obojętnie.

Reg. zakazy 10.
Proszę poprawić swoją wiadomość.
Pominęłaś przecinki w kilku miejscach, toteż ciężko się czyta Twoją wypowiedź. Zwracaj uwagę na szyk wyrazów, dzięki temu treść będzie spójna i logiczna. Czytaj swoje posty przed wysłaniem ich na forum. Pozwoli Ci to wyłapać popełnione błędy.
Benek
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2013, 20:50:00 wysłana przez martita.hp »