Autor Wątek:  Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa  (Przeczytany 82329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« dnia: 30 Września 2012, 17:51:38 »
Z racji tego iż składam dużo zamówień na materiały, niekiedy na takie które nie mają wątków albo i są ale długo temu były używane i nie ma sensu odgrzebywać ze śmietnika coś to zakładam tutaj wątek własny odnoście "Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa". Tutaj będę prezentował swoje zamówienia.
Otóż sprawa jest taka. Poszukuję czy tam zlecam zamówienie na dostarczenie nieokreślonej liczby materiałów na tekstury wagonów piętrowych Bdhpumn/Bmnopux/B16mnopux. Najbardziej zależy mi na tym w nowym schemacie malowania (patrz załącznik, drugi wagon za lokomotywą).
« Ostatnia zmiana: 20 Października 2012, 20:47:47 wysłana przez hanys »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zdjęcia na teksturę wagonów piętrowych Bdhpumn/Bmnopux/B16mnopux
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Października 2012, 15:52:50 »
Cytuj
http://www.rynek-kolejowy.pl/36067/PR_tna_Bohuny_z_Pily_.htm
Jeszcze raz apeluję o sfotografowanie nieokreślonej liczby piętrusów na tekstury. Może powyższy artykuł kogoś zmotywuje w co wątpię....

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Października 2012, 19:50:17 »
A więc tak. Składam zamówienie na dostarczenie w nieograniczonej liczbie fotografii czoła lokomotywy EU07-185 "czekolada".
Status: Pilne!

Pilne, dlatego iż do skończenia owej lokomotywy brakuje tylko mi czoło, które zaś autor fotografii nie miał możliwości czoła sfotografować z przyczyn atmosferycznych a więc dla tego owe zamówienie.
« Ostatnia zmiana: 20 Października 2012, 20:47:35 wysłana przez hanys »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Października 2012, 20:28:26 »
A ten link sprawdzałeś? http://eu07.pl/userfiles/8493/foto-EU07-133_Czekolada.rar

Ty, jako user z dużym doświadczeniem przy robieniu tekstur, powinieneś sobie poradzić z tym zdjęciem czoła.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Października 2012, 20:55:09 »
Hm. No jeżeli fotki za parę dni nikt nie dostarczy to będę zmuszony zrobić czoło z tej fotki oraz zmodernizować układ łączenia wielokrotnego z tej fotki bo ma inny.

  Dodano: 20 Października 2012, 20:59:59
A co do tej 133, to rezerwował ktoś ją u Ciebie? Bo zupełnie jakoś mi parę stron uciekło z fototekstur :P i teraz przeglądam że ją wstawiłeś. Jeżeli wolna to się ją również zajmę.
« Ostatnia zmiana: 20 Października 2012, 20:59:59 wysłana przez hanys »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Października 2012, 07:22:07 »
A co do tej 133, to rezerwował ktoś ją u Ciebie? Bo zupełnie jakoś mi parę stron uciekło z fototekstur :P i teraz przeglądam że ją wstawiłeś. Jeżeli wolna to się ją również zajmę.

Nie ja jestem autorem tych zdjęć, ale zapytaj @PX48-28 poprzez PW. Wiem, że gdzieś w wątku ze zdjęciami na tekstury była czekolada z tym "nowym" rodzajem gniazd ukrotnienia, ale nie mogę znaleźć.

Edit: Znalazłem: http://eu07.pl/userfiles/21001/foto-czekoladatex.rar Autorem jest @KlimaT.
« Ostatnia zmiana: 21 Października 2012, 07:28:18 wysłana przez PanMechanik »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zdjęcia na teksturę Traxxa
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marca 2012, 19:22:10 »
Witam. Żeby nie tworzyć kolejnego tematu to tutaj napiszę. Czy znalazła by się osoba która sfotografowała mi EuroSprintera E189 PKP Cargo w malowaniu białym ? A tak wgl. to ogólnie prosił bym o fotki na teksturę lokomotywy E189. Zaznaczam iż owe fotki nie mają na celu odtworzenia dla Maszyny (niestety nie ma modelu jeszcze).
Pozdrawiam i z góry dziękuję (chętnych zapraszam na PW).

Przenoszę na życzenie autora.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 21 Października 2012, 08:34:59 wysłana przez Rozi »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopada 2012, 17:12:00 »
Zapewne już po ptokach. Ale jeżeli ktoś ma zdjęcia EP09-036 od strony flagi na teksturę to proszę o konieczne dostarczenie. Ponieważ właśnie tego boku mi brakuje do skompletowania tej oto tekstury dla naszego symka. Proszę, popytajcie się kumpli kogo tam popadnie. Dziękuję.

Offline loko

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 226
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Zdjęcia na teksturę Traxxa
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopada 2012, 17:18:11 »
Witam. Żeby nie tworzyć kolejnego tematu to tutaj napiszę. Czy znalazła by się osoba która sfotografowała mi EuroSprintera E189 PKP Cargo w malowaniu białym ?
Już po ptokach...lok posiada od jakiegoś czasu barwy PKP CARGO.
A tak wgl. to ogólnie prosił bym o fotki na teksturę lokomotywy E189. Zaznaczam iż owe fotki nie mają na celu odtworzenia dla Maszyny (niestety nie ma modelu jeszcze).
Pozdrawiam i z góry dziękuję (chętnych zapraszam na PW).
Z tym może będzie łatwiej,ale od razu zaznaczam,że to też może trochę czasu potrwać.
Zapewne już po ptokach. Ale jeżeli ktoś ma zdjęcia EP09-036 od strony flagi na teksturę to proszę o konieczne dostarczenie. Ponieważ właśnie tego boku mi brakuje do skompletowania tej oto tekstury dla naszego symka. Proszę, popytajcie się kumpli kogo tam popadnie. Dziękuję.
Zobacze co się da zrobić,jutro powinienem już coś wiedzieć.

Pozdr!

« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2012, 17:20:22 wysłana przez loko »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopada 2012, 17:21:46 »
Oo. Nie liczyłem że ktoś odważy się tutaj na jakiś z postów odpowiedzieć. Dziękuję bardzo kolego loko za zainteresowanie tematem. :D Chyba jednak można na kogoś tutaj liczyć ;) Co do E189 to czekam czekałem i raczej będę czekał aż do momentu gdy sam sobie nie zrobię fotografii :P No ale mam nadzieję że złapiesz coś dla mnie ;) Co do EP09 to był bym baaardzo wdzięczny ;>

  Dodano: 12 Listopada 2012, 17:24:47
Aha małe sprostowanie. E189 to nie jest Traxx, to jest ES64F4 zwany Eurosprinterem E189 budowy Siemensa, a Traxx jest to E186 (oraz inne odmiany numeryczne) budowy Bombardiera. Na pierwszy rzut oka podobne loki lecz wprawione oko umi dostrzec różnicę + E189 ma ryfle na boku a E186 nie ma.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2012, 17:25:21 wysłana przez hanys »

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopada 2012, 21:25:55 »
A co do tej 133, to rezerwował ktoś ją u Ciebie? Bo zupełnie jakoś mi parę stron uciekło z fototekstur :P i teraz przeglądam że ją wstawiłeś. Jeżeli wolna to się ją również zajmę.

Nie ja jestem autorem tych zdjęć, ale zapytaj @PX48-28 poprzez PW. Wiem, że gdzieś w wątku ze zdjęciami na tekstury była czekolada z tym "nowym" rodzajem gniazd ukrotnienia, ale nie mogę znaleźć.

Edit: Znalazłem: http://eu07.pl/userfiles/21001/foto-czekoladatex.rar Autorem jest @KlimaT.

Jak co, to czekolada nr 078, a zdjęcia nie należą do najłatwiejszych do obróbki. Mam nadzieję, że coś z tego wykrzesasz.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Listopada 2012, 13:56:50 »
Ucięty dach, ucięte detale pod lokiem. Szkoda czasu na obrabianie tych fot. Jedynie co to mogę zapożyczyć łączenie wielokrotne z twojej fotki ;)

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Listopada 2012, 15:17:41 »
@Hanys, trudno było zrobić zdjęcie, mając peron o szerokości... 30cm. Robiłem chociaż to, bo miałem nadzieję, że chociaż coś się poglądowo przyda.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Listopada 2012, 16:14:49 »
Spoko. Ale zawsze coś. Same chęci też się liczą. Ale detale z czoła na pewno wymienię wiec coś się z tych fotek przyda. Teraz tylko oczekiwać na publikację modelu zmodernizowanego.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Listopada 2012, 21:32:02 »
A czy miało by sens focenie każdej napotkanej Czekolady? Czy kabine w miare możliwości też sfotać?

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Listopada 2012, 22:23:11 »
Tzn. Im więcej tym lepiej co nie ? Bo zapewne też kto inny będzie chciał zrobić bądź z owych fot skorzystać. Aczkolwiek ja pozostanę na razie przy 185 i 133.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Listopada 2012, 14:53:33 »
Chciałbyś może BR285-129 Lotosa?

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Listopada 2012, 16:15:40 »
Traxxa spalinowego jak na razie nie potrzebuję ponieważ nie ma modelu ani w Trainz ani w MaSzynie ;) A poza tym fotki owego egzemplarza posiadam.

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Listopada 2012, 16:59:21 »
Traxxa spalinowego jak na razie nie potrzebuję ponieważ nie ma modelu ani w Trainz ani w MaSzynie ;)
[OT]Był swego czasu model tegoż traxxa w testach. Autorem modelu(albo jego przeróbek) był chyba @WSK, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Co się z nim dzieje, albo co było w nim do poprawy?[/OT]
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Listopada 2012, 17:06:40 »
[OT]Był swego czasu model tegoż traxxa w testach. Autorem modelu(albo jego przeróbek) był chyba @WSK, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Co się z nim dzieje, albo co było w nim do poprawy?[/OT]
Jest tam kilka niedociągnięć. Były zgłaszane uwagi, ale z tego co widzę, to ostatecznie Jacek nie wrzucił poprawek. Model nie może zostać opublikowany.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Listopada 2012, 16:41:31 »
Zlecenie na dostarczenie zdjęć lokomotywy w barwach EURO 2012 EP09-036 "Irlandia" odwołane. Pozdrawiam

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Stycznia 2013, 11:57:06 »
Witam. Chciałbym przypomnieć iż proszę kolejny raz o zrobienie fotografii na tekstury lokomotywy ES64F4 E189 polskie oznaczenie EU45. Głównie mi chodzi o malowanie Cargulowskie. Często można je spotkać w Poznaniu z tego co mi wiadomo, wiec głównie prośbę kieruję do Poznaniaków. Tak jak zawsze, bok, czoło i inne detale. Np. Reflektory, fajnie było by jak by ktoś dorwał reflektor czerwony. Na dodatek jeszcze wózek bym prosił. Plany się nieco zmieniły wiec fotografie zapewne w 100% wykorzystam dla celów Maszyny. W załączniku pokazuję screeena ESa, którego przerabiam dla MaSzyny. Mam nadzieje że to zmotywuje osoby które mają możliwość i mogą sfotografować tego Eurosprintera. "Nie pytać kiedy będzie model- będą fotki będzie model."

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Sierpnia 2013, 22:57:56 »
Witam. Chciałbym Wam, użytkownikom przypomnieć, iż model jest już właśnie na ukończeniu. Model ES64F4 E189  Siemensa. A fotografii wciąż jak kot napłakał. Zatem jeszcze raz, zwracam się do Was o nadesłanie jakichkolwiek fotografii na tekstury. Miło by było jak były by to jakieś zagraniczne (mam tu na myśli DB). Poniżej napiszę spis jakie posiadam.
E189-150 (wersja Historyczna i z okleiną AWT)
E189-153 (wersja czarna z logo na czole PKP Cargo oraz z okleiną PKP Cargo)
E189-154 (wersja z oleiną PKP Cargo - foto marnej jakości)
E189-459 (czarna z logo ITL na czole - marna jakość)
E189-846 (wersja biała z logo na czole PKP Cargo oraz z okleiną PKP Cargo)
E189 Hector Rail - składanka fotografii
E189-918 Rail Traction Company - (wersja biała z fikuśnymi paskami na pudle)
E189-208 ERS Railways od kolegi mechatronik.

W planach modyfikacja czarnej E189-150 na numer 153 z logotypem PKP Intercity oraz czarna E189-455 z logotypem Przewozy Regionalne. Tj, fotografie na te dwie ostatnie mam, lecz marnej jakości i postanowiłem zrobić jedną, którą potem będę modyfikował.

W załączniku przesyłam przedpremierowy screen na dowód, że model jest już przeniesiony do MaSzyny.

Wstaw przecinki.
Benek
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2013, 13:27:55 wysłana przez hanys »

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Sierpnia 2013, 15:15:51 »
@hanys Jeżeli Ci odpowiada, to wrzuciłem do tematu zdjęcia 189 456 - 8.

Reg. Zakazy: 10
Proszę poprawić.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2013, 16:20:45 wysłana przez Tyrystor »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Września 2013, 18:35:14 »
@hanys Jeżeli Ci odpowiada, to wrzuciłem do tematu zdjęcia 189 456 - 8.

Każdy materiał się przyda. Wielka prośba dla Warszawiaków. Prosiłbym o sfotografowanie pojazdów typu Elf na tekstury. Czy KM, czy SKM. Może być to i to. Wystarczy jeden bok EZTa w całości sfocić. Foty jak na razie dla celów Trainzowych, w przyszłości analogicznie dla MaSzyny.

Pozdrawiam.

Prosiłbym piszemy łącznie.
Benek
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2013, 18:39:26 wysłana przez Benek »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Września 2013, 18:39:46 »
Jeden bok? W Elfach z tego co kojarzę lewa i prawa strona nie są identyczne - przynajmniej w tych z którymi ja mam do czynienia.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Września 2013, 18:55:19 »
Jeden bok? W Elfach z tego co kojarzę lewa i prawa strona nie są identyczne - przynajmniej w tych z którymi ja mam do czynienia.
I za to piszę, jeden cały bok EZTa. Bo np. Czołowe człony są takie same, i jedną strone masz po prawej a na drugim tak jakby po lewej. A co do WC, to tylko kwestia doklejenia okna i po kłopocie. W załączniku masz wizualizację malowania KMowego. Człony 1 i 2 są lustrzanym odbiciem człona 3 i 4. W członie 4 jest tylko okno WC dodane.

  Dodano: 02 Września 2013, 20:32:09
Aa. Zapomniałem. I jeszcze prosiłbym o lepszej jakości zdjęcia 14we na tex.

Popraw ostatnie zdanie. Post wyżej Cię pouczyłem i robisz ten sam błąd.
Benek
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2013, 16:51:02 wysłana przez hanys »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Listopada 2013, 16:58:43 »
Siemka.
Wielka prośba dla ludu, który ma styczność z tymi nowymi wagonami dla ICków po modernie. Otóż prosił bym o zdjęcia podglądowe oraz na tekstury detali zaznaczonych na zdjęciu. Jest to konieczne potrzebne żeby ładnie odwzorować realny stan detali pod pudłem, do nowo powstającego wagonu do MaSzyny. *Dach oraz tył stworzył kolega youby, któremu bardzo dziękuję. Resztę ja oklepie oraz kolega matek123.

Pozdrawiam

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Listopada 2013, 18:59:17 »
Mam możliwość wykonania poglądowych zdjęć, więc proszę o podanie numerów pociągów w skład, których wchodzą interesujące Was wagony.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zlecenia na dostarczenie materiałów dla Hanysa
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Listopada 2013, 19:02:50 »
Mam możliwość wykonania poglądowych zdjęć, więc proszę o podanie numerów pociągów w skład, których wchodzą interesujące Was wagony.
Wszystkie z tej serii, te wagony od razu poznasz.