Autor Wątek:  Kamery kolejowe online  (Przeczytany 23533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Kamery kolejowe online
« dnia: 06 Września 2012, 15:45:19 »
Witam.

Znacie jakieś ciekawe kamery kolejowe online?

Ja od siebie polecam: http://www.chocen.tv/ - spory ruch pasażerski i towarowy, można również zaobserwować polski tabor (głównie ET22) np:

http://archiv.chocen.tv/archiv.php?path=201209/chocen_20120905_100401M.jpg
http://archiv.chocen.tv/201202/chocen_20120205_101254M.jpg
www.et22.pl - zapraszam

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Września 2012, 16:07:15 »
Co do monitorowania ruchu to ja czasem zaglądałem tutaj: http://mapapkp.appspot.com/ . Pociągi IC,SKM,KM itp... miały wyliczane pozycje z rozkładu, a niektóre pociągi PR miały pozycję z nadajnika GPS. Wie ktoś może kto tym zarządzał i czy wróci?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Września 2012, 16:08:46 »
Ja od siebie polecam: http://www.chocen.tv/ - spory ruch pasażerski i towarowy, można również zaobserwować polski tabor (głównie ET22)
Tak gwoli nieścisłości - wiesz może gdzie to? :>
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Września 2012, 16:11:13 »
Można tam też zaobserwować Kibelki z Wrocka więc blisko granicy:)

Offline jussi19

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Września 2012, 16:17:47 »
Transmisja jest ze stacji Choceň, która znajduje się ok 50 km od Międzylesia.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Września 2012, 11:00:44 »
Fajna sprawa, oczywiście u nas by to nie przeszło bo "tajemnice państwowe" itp. :D
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Września 2012, 11:18:53 »
Fajna sprawa, oczywiście u nas by to nie przeszło bo "tajemnice państwowe" itp. :D

Jest to o tyle śmieszne, że jak stoisz na peronie i obserwujesz stację, jest ok, ale jeśli oglądasz tą samą stację na monitorze, poprzez sygnał z kamery, to jest to już "tajemnica państwowa". Żenada i tyle.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Września 2012, 11:29:55 »
Fajna sprawa, oczywiście u nas by to nie przeszło bo "tajemnice państwowe" itp. :D

Jest to o tyle śmieszne, że jak stoisz na peronie i obserwujesz stację, jest ok, ale jeśli oglądasz tą samą stację na monitorze, poprzez sygnał z kamery, to jest to już "tajemnica państwowa". Żenada i tyle.

Nam w woju major mówił, że takie rzeczy to jest ściema - można sobie robić zdjęcia itp itd. Oczywiście z umiarem (nie wchodzić pod jadącego loka ;)). Więc SOK, czy ktoś inny tłumacząc się czymś takim, może sobie to wsadzić głęboko.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2012, 12:27:30 wysłana przez Paczkuś »
Solo oración!

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Września 2012, 13:01:02 »
Nam w woju major mówił, że takie rzeczy to jest ściema - można sobie robić zdjęcia itp itd. Oczywiście z umiarem (nie wchodzić pod jadącego loka ;)). Więc SOK, czy ktoś inny tłumacząc się czymś takim, może sobie to wsadzić głęboko.
Zdjęć lokomotyw i stacji nikt, powtarzam NIKT nie ma prawa Tobie zabronić. Jeśli zaś chodzi o sygnał nadawany z kamer, no to już proszę ja Ciebie jest inna bajka. Każdy zakład posiada jakiś tam monitoring. Dostępu do takiego obrazu z kamer na pewno legalnie nie otrzymasz. Jeśli jesteś taki cwany, to załatw mi dostęp do kamer monitorujący np. Rynek we Wrocławiu, chodzi mi o przegląd kamer, taki jaki ma wgląd policja. Dasz radę coś takiego załatwić?

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Września 2012, 13:12:27 »
Nam w woju major mówił, że takie rzeczy to jest ściema - można sobie robić zdjęcia itp itd. Oczywiście z umiarem (nie wchodzić pod jadącego loka ;)). Więc SOK, czy ktoś inny tłumacząc się czymś takim, może sobie to wsadzić głęboko.
Zdjęć lokomotyw i stacji nikt, powtarzam NIKT nie ma prawa Tobie zabronić. Jeśli zaś chodzi o sygnał nadawany z kamer, no to już proszę ja Ciebie jest inna bajka. Każdy zakład posiada jakiś tam monitoring. Dostępu do takiego obrazu z kamer na pewno legalnie nie otrzymasz. Jeśli jesteś taki cwany, to załatw mi dostęp do kamer monitorujący np. Rynek we Wrocławiu, chodzi mi o przegląd kamer, taki jaki ma wgląd policja. Dasz radę coś takiego załatwić?

Ja nie mówię, że załatwię monitoring wszystkiego... Nie wiem, czy tamte kamery są "prywatne" na stacjach, bo np. w Mniszku wygląda jakby ktoś na domu miał ;) Może i kolej o tym wie i nie robi dymu. Ciekawe jakby PLK zareagowała jakby takie coś znalazła.

Tylko, gdyby np. porozmawiać z PKP/PLK żeby "legalnie" umieścić obraz. Powiedzieliby - NIE! Monitoring CCTV to inna bajka, bo służy ochronie, a nie oglądaniu przez neta.

Tak więc podsumowując - kamery "przemysłowe" swoją drogą, a obraz z "prywatnej" na stację to co innego dla mnie ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2012, 13:14:10 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Września 2012, 13:22:25 »
@jageer nie będę się z Tobą kłócił, bo zakładowe kamery, są dostępne w necie, tylko trzeba mieć dostęp do adresu takich kamer. W tym naszym teraźniejszym świecie, prawie wszystko jest nagrywane., tylko dostęp takich laików jak my jest nie możliwy.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Września 2012, 14:43:45 »
@jageer nie będę się z Tobą kłócił, bo zakładowe kamery, są dostępne w necie, tylko trzeba mieć dostęp do adresu takich kamer. W tym naszym teraźniejszym świecie, prawie wszystko jest nagrywane., tylko dostęp takich laików jak my jest nie możliwy.

Ja tego nie neguję, bo większość kamer CCTV ma rejestrator ze stałym IP ;) (chwilę pracowałem w tej branży to wiem) - logujesz się przez stronę i widzisz. Np. robiliśmy taką instalację w przedszkolu, żeby rodzice mieli podgląd na dzieci.

Mi tylko chodzi o to, że gdybyś np. zamontował "prywatną" kamerkę z podglądem na np. głowicę stacji - to czy w PL jest to możliwe?
Bo przykładowo jakby SOK, czy tam ochrona udostępniła taką jedną, 2 kamery to i tak są poustawiane, że widzą to co ich interesuje (perony itp itd.).
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Września 2012, 10:12:11 »
Nie powiem, pomysł na to by udostepnić jakąś "peronówkę" jest fajny, ot można po prostu sobie oglądać :D. Kiedyś zgłębiałem temat CCTV i widywałem, że niektóre kamery on line udostępnione anonimowym userom są upublicznionymi kamerkami służącymi ludziom do pracy.
Oczywiście fajnie by było, ale nie będzie :D.
Chociaż szczerze sam nie wiem, ale chyba nikt nie próbował ruszyć takiego tematu, lecz wątpię w powodzenie.
known as a Kitek

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2012, 18:47:33 wysłana przez ZT-POZNAN »
www.et22.pl - zapraszam

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Września 2012, 11:22:12 »
Witam.
Gdyby ktoś miał ochotę czas i starego kompa na XP-ku,| |linuchu z parametrami, które dawno już przeszły do epoki łupanego, to zapraszam na przesył danych ze swoich kamerek internetowych kamer (czegoś do przesyłu video/obrazu) tego co się dzieje u was na stacjach przy domu gdzieś na ruchliwej trasie drogowej.
Czyli co komu w trawie piszczy na terenie.
Otóż zaczynamy od odwiedzenia strony, którą zapewne większość zna: http://www.worldcam.pl
Tam się rejestrujemy, aktywujemy konto, podłączamy kamerkę internetową/zwykłą Cyfre HD, co macie pod ręką, konfigurujecie, następnie otrzymujemy miejsce na serwerze z "linkiem" docelowym. Czekamy na autoryzację przez Administratora><,  wrzucamy link i możemy wysyłać obraz na praktycznie "cały świat" . Niedługo pokażę jak to wygląda u mnie z wysokości około 10 piętra na stację Olsztyn Główny. Będzie można na bieżąco monitorować co się dzieje a w następnym tygodniu, bądź minimum w tym miesiącu, powrócę do wysyłu nagrań służb w paśmie (2 metrów), czyli policja pogot., straż, PKP pog. Energetyczne ITD Itd, dla ogółu :).
Pozdrawiam Grzegorz.

Straszny słowotok. Zacznij pisać powoli. Czytaj posta przed wysłaniem. Ledwo zrozumiałem co miałeś do napisania. Stosuj znaki interpunkcyjne.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2012, 14:30:52 wysłana przez Rozi »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Września 2012, 22:30:24 »
...a w następnym tygodniu, bądź minimum w tym miesiącu, powrócę do wysyłu nagrań służb w paśmie (2 metrów), czyli policja pogot., straż, PKP pog. Energetyczne ITD Itd, dla ogółu :).
Pozdrawiam Grzegorz.

A ja pozdrawiam Ciebie i Twoją nieznajomość ustawy o telekomunikacji.
http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-16-lipca-2004-r-prawo-telekomunikacyjne/art-159/?on=08.09.2012
Każdą osobę, która jest zainteresowana tematem nasłuchu, namawiam do odczytania tego artykułu, oraz kolejnego (160), oraz kilku innych rzeczy. Rozpowszechnieniem może być także to, ze masz skaner na pasku i puścisz go odpalonego a ja idąc z kolegami usłyszę korespondencję.
Oczywiście ja Ci nie zabronię, ale tylko ostrzegam, w końcu jesteś dorosły (bądź nie) i sam bierzesz odpowiedzialność za swoje czyny.
known as a Kitek

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Września 2012, 11:27:35 »
Widok na przebudowę Dworca Fabrycznego w Łodzi:
http://www.dworzec.lodz.pl/pl/stream

To na dole obrazu to jest parking, który kiedyś był przed Dworcem. Mniej więcej po środku stał budynek. Pociągi na razie nie jeżdżą.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Października 2012, 19:59:06 »
Kamery uruchomione dzisiaj:
- http://www.kamery.wolsztyn.pl/kamera12.php
- http://www.kamery.wolsztyn.pl/kamera13.php

źródło: http://www.parowozy.com.pl/kamera/index.htm

Cytuj
Staraniem Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, Firmy CityLAN Wolsztyn oraz Wielkopolskiego Zakładu Spółki PKP Cargo S.A. został uruchomiony przekaz internetowy z dwóch kamer z parowozowni. Trzecia kamera zostanie podłączona niebawem i będzie zainstalowana przy kanale oczystkowym, tak aby móc oglądać obrządzanie parowozu na kanale! Jedna kamera przekazuje obraz z obrotnicy, a druga z kanału oczystkowego - widok na kanał i nieczynny parowóz Ty1-76. Kamera ta uchwyci także wyjazd pociągu z Wolsztyna do Poznania!

Zamykam przed archeologami.
adsim
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2015, 18:14:25 wysłana przez adsim »