Autor Wątek: Kamery kolejowe online  (Przeczytany 6646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZT-POZNAN

• PKP Cargo S.A
    • Wszystko o ET22
Kamery kolejowe online
« dnia: 06 Września 2012, 15:45:19 »
Witam.

Znacie jakieś ciekawe kamery kolejowe online?

Ja od siebie polecam: http://www.chocen.tv/ - spory ruch pasażerski i towarowy, można również zaobserwować polski tabor (głównie ET22) np:

http://archiv.chocen.tv/archiv.php?path=201209/chocen_20120905_100401M.jpg
http://archiv.chocen.tv/201202/chocen_20120205_101254M.jpg
www.et22.pl - zapraszam

Online macius5991

• Wydział Promocji
    • Warszawski Węzeł Kolejowy
Odp: Kamery kolejowe online
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Września 2012, 16:07:15 »
Co do monitorowania ruchu to ja czasem zaglądałem tutaj: http://mapapkp.appspot.com/ . Pociągi IC,SKM,KM itp... miały wyliczane pozycje z rozkładu, a niektóre pociągi PR miały pozycję z nadajnika GPS. Wie ktoś może kto tym zarządzał i czy wróci?

Offline mikol

« Odpowiedź #2 dnia: 06 Września 2012, 16:08:46 »
Ja od siebie polecam: http://www.chocen.tv/ - spory ruch pasażerski i towarowy, można również zaobserwować polski tabor (głównie ET22)
Tak gwoli nieścisłości - wiesz może gdzie to? :>
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline PX48-28

• PR-o maniak.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Września 2012, 16:11:13 »
Można tam też zaobserwować Kibelki z Wrocka więc blisko granicy:)

Offline jussi19

• Fotograf
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Września 2012, 16:17:47 »
Transmisja jest ze stacji Choceň, która znajduje się ok 50 km od Międzylesia.

Offline jageer

• Logistyk
  • Jak Sz to tylko na Tm....
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Września 2012, 11:00:44 »
Fajna sprawa, oczywiście u nas by to nie przeszło bo "tajemnice państwowe" itp. :D
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline PanMechanik

« Odpowiedź #6 dnia: 07 Września 2012, 11:18:53 »
Fajna sprawa, oczywiście u nas by to nie przeszło bo "tajemnice państwowe" itp. :D

Jest to o tyle śmieszne, że jak stoisz na peronie i obserwujesz stację, jest ok, ale jeśli oglądasz tą samą stację na monitorze, poprzez sygnał z kamery, to jest to już "tajemnica państwowa". Żenada i tyle.

Offline jageer

• Logistyk
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Września 2012, 11:29:55 »

Jest to o tyle śmieszne, że jak stoisz na peronie i obserwujesz stację, jest ok, ale jeśli oglądasz tą samą stację na monitorze, poprzez sygnał z kamery, to jest to już "tajemnica państwowa". Żenada i tyle.

Nam w woju major mówił, że takie rzeczy to jest ściema - można sobie robić zdjęcia itp itd. Oczywiście z umiarem (nie wchodzić pod jadącego loka ;)). Więc SOK, czy ktoś inny tłumacząc się czymś takim, może sobie to wsadzić głęboko.

Offline Paczkuś

• Mój nick się odmienia przez przypadki.
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2012, 12:27:30 wysłana przez Paczkuś »
Solo oración!

Offline darek71wrc

« Odpowiedź #9 dnia: 07 Września 2012, 13:01:02 »
Nam w woju major mówił, że takie rzeczy to jest ściema - można sobie robić zdjęcia itp itd. Oczywiście z umiarem (nie wchodzić pod jadącego loka ;)). Więc SOK, czy ktoś inny tłumacząc się czymś takim, może sobie to wsadzić głęboko.
Zdjęć lokomotyw i stacji nikt, powtarzam NIKT nie ma prawa Tobie zabronić. Jeśli zaś chodzi o sygnał nadawany z kamer, no to już proszę ja Ciebie jest inna bajka. Każdy zakład posiada jakiś tam monitoring. Dostępu do takiego obrazu z kamer na pewno legalnie nie otrzymasz. Jeśli jesteś taki cwany, to załatw mi dostęp do kamer monitorujący np. Rynek we Wrocławiu, chodzi mi o przegląd kamer, taki jaki ma wgląd policja. Dasz radę coś takiego załatwić?

Offline jageer

• Logistyk
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Września 2012, 13:12:27 »
Zdjęć lokomotyw i stacji nikt, powtarzam NIKT nie ma prawa Tobie zabronić. Jeśli zaś chodzi o sygnał nadawany z kamer, no to już proszę ja Ciebie jest inna bajka. Każdy zakład posiada jakiś tam monitoring. Dostępu do takiego obrazu z kamer na pewno legalnie nie otrzymasz. Jeśli jesteś taki cwany, to załatw mi dostęp do kamer monitorujący np. Rynek we Wrocławiu, chodzi mi o przegląd kamer, taki jaki ma wgląd policja. Dasz radę coś takiego załatwić?

Ja nie mówię, że załatwię monitoring wszystkiego... Nie wiem, czy tamte kamery są "prywatne" na stacjach, bo np. w Mniszku wygląda jakby ktoś na domu miał ;) Może i kolej o tym wie i nie robi dymu. Ciekawe jakby PLK zareagowała jakby takie coś znalazła.

Tylko, gdyby np. porozmawiać z PKP/PLK żeby "legalnie" umieścić obraz. Powiedzieliby - NIE! Monitoring CCTV to inna bajka, bo służy ochronie, a nie oglądaniu przez neta.

Tak więc podsumowując - kamery "przemysłowe" swoją drogą, a obraz z "prywatnej" na stację to co innego dla mnie ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2012, 13:14:10 wysłana przez jageer »

Offline darek71wrc

« Odpowiedź #11 dnia: 07 Września 2012, 13:22:25 »
@jageer nie będę się z Tobą kłócił, bo zakładowe kamery, są dostępne w necie, tylko trzeba mieć dostęp do adresu takich kamer. W tym naszym teraźniejszym świecie, prawie wszystko jest nagrywane., tylko dostęp takich laików jak my jest nie możliwy.

Offline jageer

• Logistyk
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Września 2012, 14:43:45 »
@jageer nie będę się z Tobą kłócił, bo zakładowe kamery, są dostępne w necie, tylko trzeba mieć dostęp do adresu takich kamer. W tym naszym teraźniejszym świecie, prawie wszystko jest nagrywane., tylko dostęp takich laików jak my jest nie możliwy.

Ja tego nie neguję, bo większość kamer CCTV ma rejestrator ze stałym IP ;) (chwilę pracowałem w tej branży to wiem) - logujesz się przez stronę i widzisz. Np. robiliśmy taką instalację w przedszkolu, żeby rodzice mieli podgląd na dzieci.

Mi tylko chodzi o to, że gdybyś np. zamontował "prywatną" kamerkę z podglądem na np. głowicę stacji - to czy w PL jest to możliwe?
Bo przykładowo jakby SOK, czy tam ochrona udostępniła taką jedną, 2 kamery to i tak są poustawiane, że widzą to co ich interesuje (perony itp itd.).

Offline TomKot

• Moje foty
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Września 2012, 10:12:11 »
Nie powiem, pomysł na to by udostepnić jakąś "peronówkę" jest fajny, ot można po prostu sobie oglądać :D. Kiedyś zgłębiałem temat CCTV i widywałem, że niektóre kamery on line udostępnione anonimowym userom są upublicznionymi kamerkami służącymi ludziom do pracy.
Oczywiście fajnie by było, ale nie będzie :D.
Chociaż szczerze sam nie wiem, ale chyba nikt nie próbował ruszyć takiego tematu, lecz wątpię w powodzenie.
known as a Kitek

Offline ZT-POZNAN

• PKP Cargo S.A
    • Wszystko o ET22
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2012, 18:47:33 wysłana przez ZT-POZNAN »
www.et22.pl - zapraszam

Offline Grzegorz KK

« Odpowiedź #15 dnia: 09 Września 2012, 11:22:12 »
Witam.
Gdyby ktoś miał ochotę czas i starego kompa na XP-ku,| |linuchu z parametrami, które dawno już przeszły do epoki łupanego, to zapraszam na przesył danych ze swoich kamerek internetowych kamer (czegoś do przesyłu video/obrazu) tego co się dzieje u was na stacjach przy domu gdzieś na ruchliwej trasie drogowej.
Czyli co komu w trawie piszczy na terenie.
Otóż zaczynamy od odwiedzenia strony, którą zapewne większość zna: http://www.worldcam.pl
Tam się rejestrujemy, aktywujemy konto, podłączamy kamerkę internetową/zwykłą Cyfre HD, co macie pod ręką, konfigurujecie, następnie otrzymujemy miejsce na serwerze z "linkiem" docelowym. Czekamy na autoryzację przez Administratora><,  wrzucamy link i możemy wysyłać obraz na praktycznie "cały świat" . Niedługo pokażę jak to wygląda u mnie z wysokości około 10 piętra na stację Olsztyn Główny. Będzie można na bieżąco monitorować co się dzieje a w następnym tygodniu, bądź minimum w tym miesiącu, powrócę do wysyłu nagrań służb w paśmie (2 metrów), czyli policja pogot., straż, PKP pog. Energetyczne ITD Itd, dla ogółu :).
Pozdrawiam Grzegorz.

Straszny słowotok. Zacznij pisać powoli. Czytaj posta przed wysłaniem. Ledwo zrozumiałem co miałeś do napisania. Stosuj znaki interpunkcyjne.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2012, 14:30:52 wysłana przez Rozi »
Nikon D60+18-55 II Kit od 2007 roku
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)
Uniden EZI 33 XLT (Niezawodne urządzenie informacji na szlaku i w mieście :).)

Offline TomKot

• Moje foty
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Września 2012, 22:30:24 »
...a w następnym tygodniu, bądź minimum w tym miesiącu, powrócę do wysyłu nagrań służb w paśmie (2 metrów), czyli policja pogot., straż, PKP pog. Energetyczne ITD Itd, dla ogółu :).
Pozdrawiam Grzegorz.

A ja pozdrawiam Ciebie i Twoją nieznajomość ustawy o telekomunikacji.
http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-16-lipca-2004-r-prawo-telekomunikacyjne/art-159/?on=08.09.2012
Każdą osobę, która jest zainteresowana tematem nasłuchu, namawiam do odczytania tego artykułu, oraz kolejnego (160), oraz kilku innych rzeczy. Rozpowszechnieniem może być także to, ze masz skaner na pasku i puścisz go odpalonego a ja idąc z kolegami usłyszę korespondencję.
Oczywiście ja Ci nie zabronię, ale tylko ostrzegam, w końcu jesteś dorosły (bądź nie) i sam bierzesz odpowiedzialność za swoje czyny.
known as a Kitek

Online Ra

• Deweloper
    • Instalator+Starter+Edytor
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Września 2012, 11:27:35 »
Widok na przebudowę Dworca Fabrycznego w Łodzi:
http://www.dworzec.lodz.pl/pl/stream

To na dole obrazu to jest parking, który kiedyś był przed Dworcem. Mniej więcej po środku stał budynek. Pociągi na razie nie jeżdżą.
"AI sie zatrzymuje na poczatku czy na koncu toru z sem_info?"
"Pamiętaj! Nic nie zwalnia cię od ręcznej stymulacji lochy w trakcie krycia."
( ͡° ͜ʖ ͡°) Ra

Offline hubo221

« Odpowiedź #18 dnia: 19 Października 2012, 19:59:06 »
Kamery uruchomione dzisiaj:
- http://www.kamery.wolsztyn.pl/kamera12.php
- http://www.kamery.wolsztyn.pl/kamera13.php

źródło: http://www.parowozy.com.pl/kamera/index.htm

Staraniem Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, Firmy CityLAN Wolsztyn oraz Wielkopolskiego Zakładu Spółki PKP Cargo S.A. został uruchomiony przekaz internetowy z dwóch kamer z parowozowni. Trzecia kamera zostanie podłączona niebawem i będzie zainstalowana przy kanale oczystkowym, tak aby móc oglądać obrządzanie parowozu na kanale! Jedna kamera przekazuje obraz z obrotnicy, a druga z kanału oczystkowego - widok na kanał i nieczynny parowóz Ty1-76. Kamera ta uchwyci także wyjazd pociągu z Wolsztyna do Poznania!