Autor Wątek:  Mogę zrobić każde nagranie rozmów przez radio-propozycja dla twórców scenerii.  (Przeczytany 163696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Podoba się podoba :). A co z Drawionowem? Jest jakaś szansa na te trzaski?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Trzaski , czyli szumy itp. do rozmów radiowych - czy dobrze rozumiem ?
Jeżeli chodzi o to ... to będzie trzeba nagrać wszystkie dialogi jeszcze raz , gdyż to co otrzymałem od mojego kolegi nie da się obrobić i wprowadzić kilka efektów (szumy-trzaski) , gdyż nie ma zgodności programowej między jego programem , a moim. Mimo to nie jest wielki problem , lecz tylko kwestia czasu. Chyba , że zrobi to sam u siebie i będzie to spełniać oczekiwania.
Mam nadzieję , że o to pytasz ...
Jak nie ,  to zapraszam na PW.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Tak dokładnie o to mi chodziło. W takim razie czekamy na dalsze efekty Waszej współpracy chłopaki :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Mam pomysł co do najprostszego sposobu dołożenia do nagrań szumów. Nagrywamy różnego rodzaju szumy ze zwykłego radia domowego. Następnie trzeba by to było obrobić i nałożyć na dialogi. Myślę, że to najszybszy sposób na uzyskanie takich efektów. Co wy na to? Nagram próbkę samych szumów a później pomyślimy co z tym zrobić.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Sam szum nic Ci nie da. To głos musi być jak z radia, a nie podkład.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Tomaszek_Lodz - jak najbardziej pewną część tych rozmów tak można zrobić , aby różniło się to od radia drugiego rozmówcy. Trzeba tylko podzielić dialogi , które kwestie mają wypowiadać rozmówcy.
Np: Ty nagrywasz swój głos i obrabiasz w stylu , o którym piszesz , a drugą w moim głosie i obrabiam i wiadomo co dalej ;)
Wyślij tylko mi moje kwestie dialogu , które mam nagrać.
To moja propozycja.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Piszmy na PW, żeby nie zawalać wątku. @Sektor 77, jeszcze-jakiego programu używasz, lub inaczej-w jakich formatach twój program obsługuje pliki?
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2012, 16:47:49 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Ja pracuje na CUBASE sx3 . obrabia prawie każdy format , oprócz takich jak mp3. lub innych plików dźwiękowych po eksportach takich ściskaczy jak  konwektorów różnego kalibru.
Jest to profesjonalny program studyjny , do obróbki audio-wideo i masteringu.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2012, 17:09:06 wysłana przez sektor 77 »

Offline Matz32

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
  • Raczkujacy ;) Scenarzysta.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Tomaszek Lodz i nadaja sie te nagrania  do czegos co ci podeslalem na PW ?.Nagrywalem je aparatem.Co do mikrofonu to juz jest dosc stary i zakloca sie z glosnikami obojetnie co zrobisz.A nagrywac chcialem programem Audacity.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2012, 17:39:56 wysłana przez Matz32 »
NA Warsztacie

Baltyk SKM - 60%
Prace  po problemach wznowione

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Nagrania mogą być, ale na razie nie ma potrzeby na L061, poczekaj aż będą inne zapotrzebowania. Odezwę się napewno. Im więcej głosółw tym zawsze lepiej.

EDIT 17:40. Zamieszczam pierwszą próbke z "zaszumiania" dialogów do Drawinowa, proszę o sugestie-coś za głośno, za cicho itd. Całość zamieszczę jutro.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2012, 17:50:19 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Ten szum brzmi jakby padał deszcz i według mnie jest na pewno za cicho.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Sawi - będzie dobrze , kolejna ścieżka będzie na pewno lepsza , a nawet kilka ;)
Jest nowy materiał w produkcji.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Jeśli ma to być dla pociągu towarowego to super wyszło. Jak jest długi skład a na torach dookoła stoją pociągi to często jest właśnie taki efekt. Wagony tłumią sygnał z radiotelefonu przenośnego i na pociągowym słychać sporo szumów. Dodam również jeszcze jedną rzecz, że jak nie ma przeszkód to w pociągowym bardzo ładnie i wyraźnie słychać bez szumu i trzasków :)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
@mechatronik i zawsze te rozmowy są takie ciche? Szczerze by coś z niej zrozumieć to trzeba się nieźle wsłuchać, dlatego moim zdaniem warto ją, jak i następne po niej jednak troszkę pogłośnić.
@Sawi - będzie dobrze , kolejna ścieżka będzie na pewno lepsza , a nawet kilka ;)
Jest nowy materiał w produkcji.
No ba, nie ma innej opcji, musi być dobrze :).
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2012, 18:14:45 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Jakiś czas temu jechałem zmodernizowanym gagarinem to radiotelefon był tak cichy, że musiałem (wzorem poprzednika) trochę wyciągnąć manipulator i go odwrócić bo nie szło nic zrozumieć. Z radiotelefonami na kolei jest bardzo różnie. Przy długich pociągach w zatłoczonej stacji bardzo często są problemy z komunikacją już od ~550m wzwyż. Niezastąpione są wtedy telefony komórkowe ;).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Aaa widzisz o tym nie wiedziałem no proszę, czyli nie zawsze pełen realizm jest dobry jednym słowem :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Niezastąpione są wtedy telefony komórkowe ;).
Na własny koszt połączenia?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Dopóki nie było służbowych to tak ;) Byli tacy co miesięcznie płacili po 500zł za telefon :D
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Co do jakości szumów itd. Pierwotnie wszystkie nagrania wypuszczone przeze mnie są przepuszczone przez krótkofalówki właśnie. Sygnał jest dobry i nie ma szumów wtedy, co z tym idzie, czy aż tak bardzo potrzebne jest zaszumianie czegokolwiek?
Przecież oryginalne nagrania wykonane, które tutaj wrzuciłem pochodzą z radiotelefonów i nie ma szumu. Jednakże, skoro @Sektor 77 podejmuje się takowego zaszumiania to w porządku.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Tomaszek_Lodz - czyli mam rozumieć , że dialogi mam do Drawinowa nagrać i zrobić pełną obróbkę i podesłać do Ciebie. Myślę , że od tej scenerii zaczniemy , bo na chwilę obecną do niej posiadam jakieś krótkie dialogi - można byłoby je bardziej rozwinąć.
Tak zrobię , tylko przydałby się tam jeszcze inny głos , aby oddać pełen realizm.
No , ale najpierw zrobię swoje nagrania i się zobaczy ;)
Będziemy w kontakcie na PW.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2012, 14:55:19 wysłana przez sektor 77 »

Offline Matz32

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
  • Raczkujacy ;) Scenarzysta.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
sektor77 to jak wam jakis inny glos bedzie potrzebny to odezwij sie na PW co i jak.
NA Warsztacie

Baltyk SKM - 60%
Prace  po problemach wznowione

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Nagrania rozmów radiowych Drawinowo ukończone. W dwóch głosach myślę , że wystarczy. Głos mój i kolegi @Tomaszek_Lodz.
Teraz tylko kwestia wkomponowania je w scenerie.
@Tomaszek_Lodz - sorki , zagapiłem się co do tych nagrań , bo rzeczywiście , że wcześniej nagrywałem do Drawinowa , ale dołożyłem jeszcze cztery krótkie wypowiedzi , które oczywiście wcześniej też były zrobione , ale troszkę inne są szumy , dołożony krótki sygnalik przed wypowiedzią i króciutki trzask zakończający komendę radiową. Myślę , że to się przyda ;)
Oczywiście jak będziesz uważał , że coś trzeba zmienić , to nie widzę przeszkód , aby tak zrobić.

 - do odsłuchu jedna kwestia dialogu radiowego ...
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2012, 20:52:13 wysłana przez sektor 77 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odsłuchałem to próbne nagranie i dokładnie o takie coś mi chodziło, jak dla mnie git.
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2012, 01:39:53 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
@Sektor 77, wrzucaj na forum wszystko, bardzo fajne.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Zapowiedzi stacyjne dla scenerii Bałtyk , oraz dialogi radiowe dla scenerii Drawinowo oficjalnie przechodzą procedurę testową.
Po pomyślnych testach - myślę , że pojawią się w publikacjach.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Raczej ktoś będzie musiał je zaimplementować do scenariuszy, bo niewiele osób będzie w stanie zrobić to samemu.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Benek - masz rację , ktoś kto ma takie uprawnienia.
Ja ich nie posiadam i również dopiero zapoznaję się z procedurą tego typu ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Moim zdaniem tu nie chodzi o uprawnienia, co bardziej o znajomość struktury katalogów i plików.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Nie ma co dawać do publikacji samych dźwięków (chyba że masz na myśli dział infrastruktury; choć to też nie najlepszy pomysł moim zdaniem) bez dodanych eventów na scenerię. @Tomaszek_Lodz pisał mi, że jest osoba chętna do wykonania takiego zadania. Zobaczmy, jak się wywiąże z tej pracy.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2012, 16:56:22 wysłana przez szczawik »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak uważacie tak zrobicie.