Autor Wątek:  Mogę zrobić każde nagranie rozmów przez radio-propozycja dla twórców scenerii.  (Przeczytany 163638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Do tematu: próbka nowej zapowiedzi pociągu na stacji  dla scenerii BAŁTYK.
Oczywiście , że wszystko można poprawić , co według waszej opinii trzeba.
To dla waszej oceny...

Teksty i dialogi dostarcza mi kolega @Tomaszek_Lodz i właśnie z nim podejmujemy te kroki.
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2012, 19:45:56 wysłana przez sektor 77 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
@sektor77 zapowiedź bardzo fajna nie powiem, tylko troszkę według mnie jest zbyt dokładna, bo jak wiemy na kolei zapowiadacze nie raz się mylą. Można by tam dodać jakieś lekkie przejęzyczenie. Wszak jak realizm to pełną gębą :).
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2012, 20:16:28 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Pełną gębą?
Cytuj
Sytuacja z jaką się spotkałem na Dworcu Warszawa Wschodnia pod koniec sierpnia 1995r po powrocie z Trójmiasta "LAJKONIKIEM".
Zmęczony głos kobiety w głośniku megafonowym:

"Pociąg EuroSyty (słynna gwara dyżurnych rodem z Małkinii ;p)"BEROLINA" z Warszawy Wschodniej do Berlina, przez Dęblin, Puławy Miasto..o Boże co ja klepię?.."
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,5109.msg189046.html#msg189046
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
@sektor77, super. Działaj dalej.
Pozdrawiam

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Zapowiedzi, jak również nagrania radiowe do Bałtyku pojawią się razem w paczce, mam nadzieję jeszcze dzisiaj. Ja nagrania dyżurny-mechanik już mam. Czekam na zapowiedzi kolegi @Sektor 77. Co do przejęzyczeń, to oczywiście jak najbardziej się zrobi. To co zamieścił @Sektor 77 to tylko próbka z jednej stacji. Żeby nie było, że zapowiadający myli się na każdej, bo tak wyjdzie jakaś komedia z tego.Także wszystko przed nami. Odbiegając od tego tematu, nadal proszę o nadsyłanie stenogramów do różnych scenerii.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2012, 07:22:04 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Tomaszek_Lodz - Dzisiaj nie da rady zrealizować tych nagrań , ponieważ wyskoczył mi pilny wyjazd.
W sobotę na pewno będą w całości gotowe - chcę także zrobić chociaż jedną zapowiedź na próbę w żeńskim głosie i zaangażuje w to moją córkę. (myślę , że dla taty to zrobi )
Za opóźnienie przepraszam.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2012, 09:12:02 wysłana przez sektor 77 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
To i ja się dorzucę. Zapowiedzi zrobione kiedyśtam na potrzeby Krzyżowej. Troszkę niedzisiejsze, bo były przygotowane na inną epokę (pośpieszne w PR).
http://eu07.pl/userfiles/1007/priv-ZAP-KR.rar   4.21 MB
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Jeszcze zdążyłem zrobić próbkę zapowiedzi z głosem podłożonym przez moją córkę.
Chociaż uważam , że jednak ten głos jest zbyt dziecięcy - może Wy myślicie inaczej.
Oceńcie sami: 

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Sektor, ten głos jest trochę dziecięcy. Wydaje mi się, że tamten był lepszy.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Jeszcze zdążyłem zrobić próbkę zapowiedzi z głosem podłożonym przez moją córkę.
Co ona musiała sobie pomyśleć o tacie... :P
A tak poważnie, jestem na nie.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
@Sektor 77, tak jak napisałem na PW, zostajemy przy pierwszej wersji. Nie ma sensu nic z tym kombinować.
EDIT 13:00  Tak jak obiecałem, wrzucam paczkę z rozmowami do scenerii Bałtyk. Będą jeszcze zapowiedzi, ale muszę poczekać aż @Sektor 77 się z tym uwinie. Dziękuję koledze @PanMechanik za współpracę.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2012, 13:05:03 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Do usług. Jak już wspomniałem - polecam się na przyszłość.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Już wróciłem uff... z tej Warszawy -  , dosłownie godzinkę temu i jeszcze dziś pliki z zapowiedziami będą gotowe. Jeszcze raz przepraszam za opóźnienie , ale to "siła wyższa".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Już wróciłem uff... z tej Warszawy -  , dosłownie godzinkę temu i jeszcze dziś pliki z zapowiedziami będą gotowe. Jeszcze raz przepraszam za opóźnienie , ale to "siła wyższa".
Sektor, wyluzuj. Ty się tak nie "spinaj", ważniejsze jest to, by tworzenie dodatków do symulatora Ci się nie znudziło zbyt szybko. Wielu było takich słabeuszy co mieli tylko słomiany zapał.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Benek - Ty się o mnie nie martw , bo ja się nie podniecam , gdyż swoje lata mam.
Jednak , kiedy podejmuje się wykonania jakiejkolwiek pracy w uzgodnionym terminie z osobą , która chce abym coś zrobił , to staram się być zawsze na czas. Słowo jest dla mnie droższe od pieniędzy.
Nie odbierz mnie , że się na Ciebie oburzyłem , o to co napisałeś - bo tak nie jest.
Rozumiem Twoją sugestie , bo rzeczywiście , że wierzę o takich zapaleńcach i nagle zgaśli.
Pozdrawiam ;)
@Tomaszek_Lodz - nagrania do scenerii Bałtyk (zapowiedzi) gotowe i są już do twojej dyspozycji.
« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2012, 18:35:58 wysłana przez sektor 77 »

Offline Matz32

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
  • Raczkujacy ;) Scenarzysta.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Pisalem juz  do ciebie na PW ze wyrazam chec pomocy. Ale teraz mi sie przypomialo pytanie.Poniewaz mikrofon niekiedy mi za bardzo szumi to czy moge nagrac na przyklad aparatem cyfrowym glos - mam opcje samego dyktafonu :P  a ty to obrobisz czy jednak lepiej mikro.Co  na to powiycie ?
« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2012, 18:52:32 wysłana przez Matz32 »
NA Warsztacie

Baltyk SKM - 60%
Prace  po problemach wznowione

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Matz32 - z całym szacunkiem , ale nie ma u mnie na PW. żadnej Twojej wiadomości - ale nie sprawy i odpowiem na pytanie , które stawiasz.
Nagrywasz dźwięk cyfrowo na aparacie i rozumiem , że jest to aparat fotograficzny - cyfrowy ?....
Więc nagrywasz dźwięki w formacie mp4 , o ile jest tak jak myślę, gdyż nawet telefony komórkowe to robią. Nagrywasz tak ponieważ uważasz , że szumi Tobie mikrofon itd.
Tylko teraz małe pytanko ... (przy wstępnej odpowiedzi) - Czy w ogóle wiesz dlaczego występują szumy przy rejestracji dźwięku lub dźwięków?
To zależy od tego :
- gdzie się podpinasz do komputera przy nagrywaniu tzn.(wejście liniowe lub wejście zwykłe mikrof.)
- jaką masz wtyczkę (jack) - mono , czy stereo ? , a powinno być mono.
- jaki używasz program.
- karta dźwiękowa !
Po za tym jeszcze wielu innych kwestii.
Konkretnie odpowiadając na Twoje pytanie - najlepiej podeślij mi jedno z Twoich nagrań i wtedy będę więcej mógł Tobie wyjaśnić.
Czasem zwykła nie zgodność programów nie pozwala na dalszy ciąg obróbki. Oczywiście , że są programy korygujące prędkość lub częstotliwość (współmierność) , ale jak najdalej od tego , jeżeli się chcę uzyskać jak najlepszą i oryginalną jakość. Bywa tak , że nic się nie da lepszego zrobić , niż samo nagranie - właśnie z takich podstawowych powodów jakie podałem wyżej.
Chociaż to pewnie ,  nie jest skierowane pytanie bezpośrednio do mnie :)
Pomijając wszystkie aspekty programowe , można Twoje nagranie przepuścić przez CB , w zależności od celu , któremu ma służyć.
- kolega @Tomaszek_Lodz robi to dobrze i rozumiem , że to pytanie zadane przez Ciebie jest do Niego.
« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2012, 21:31:00 wysłana przez sektor 77 »

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
@Matz32, nagraj byle czym, cokolwiek ma funkcje dyktafonu (może być np. telefon komórkowy itd.) @Sektor 77, dziękuję, już zabieram się za obróbki. Jak się z tym uwinę to jeszcze dziś wrzucę tutaj zapowiedzi do Bałtyku.

  Dodano: 04 Lutego 2012, 12:59:27
EDIT 12:55. Zamieszczam paczuszkę z zapowiedziami starcyjnymi do scenerii Bałtyk. Oczywiście wszystko obrobione i przystosowane do Maszyny. Nagrania powstały dzięki koledze @Sektor 77. Jednocześnie apeluję o nadsyłanie nowych stenogramów.
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2012, 13:00:52 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Super chłopaki gratuluje. Mam takie pytanko, czy dało by radę nieco pogłośnić te zapowiedzi?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
No dobrze. Ja nie jestem jakimś ekspertem od MaSzyny i nie wiem jak to "wstawić" do scenerii. Patrzyłem trochę jak to jest zrobine w linii 546 bo tam są nagrania odjazdów pociągów, ale niewiele z tego rozumiem.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Widzę mało wiesz heh, bo akurat te nagrane zapowiedzi nie mają nic wspólnego z linią 546, tylko to zapowiedzi do scenerii bałtyk i bałtyk_zima.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Nie zrozumiałeś mnie chyba. W linii 546 patrzałem tylko jak to jest wstawione. Chodzi mi jak do Drawinowa dźwięki wstawić

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Scenery.doc strona 12.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Bez obrazy, ale to ty chyba nie bardzo rozumiesz. Słuchaj te zapowiedzi są konkretnie do tych w/w przeze mnie scenerii i tyle. Nie bardzo rozumiem sens takich kombinacji.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Super chłopaki gratuluje. Mam takie pytanko, czy dało by radę nieco pogłośnić te zapowiedzi?
Pewnie, że się da. Myślałem, że te już są za głośne, ale dobrze, za cwilke wstawie podgłośnione.

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
No bo bym chciał żeby jak odjeżdżam jakimś pociągiem to żeby kierownik dał mi sygnał

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Pewnie, że się da. Myślałem, że te już są za głośne, ale dobrze, za cwilke wstawie podgłośnione.
Jak się da to super. Fakt są głośniejsze od tych z PC, ale jak je jeszcze troszkę pogłośnić to w ogóle będzie miodzio moim zdaniem, więc czekam :).
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2012, 14:10:20 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
W takim razie proszę, paczka z podgłośnionymi nagraniami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Tak jak pisałem Tobie już na PW teraz według mnie jest miodzio :). Gratuluje jeszcze raz chłopaki. Super.
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2012, 18:07:17 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
@Sawi - bardzo mnie to cieszy , że podoba się ;)
Teraz z kolegą @Tomaszek_Lodz czekamy na kolejne zlecenia do kolejnych scenerii i muszę powiedzieć , że bardzo dobrze się układa z nim współpraca.
Nie wiem kiedy pojawi się nowa paczka całościowa , ale jak będą umieszczone w niej całkowicie nowe scenerie niż dotychczas , to chętnie zrobimy zapowiedzi stacyjne i wszelakie dialogi radiowe do nich. Nie wykluczam także innych efektów dźwiękowych na potrzeby scenerii.