Autor Wątek:  Zarobki maszynisty  (Przeczytany 52684 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zarobki maszynisty
« dnia: 21 Lipca 2010, 09:14:05 »
Witam! Chciałbym się dowiedzieć (jeżeli uchylicie skrawka prywatności) jakie są przeciętne zarobki mechanika na PKP lub w Lotosie (bo jakbym miał lelum-polelum kiedyś nim zostać to na mojej linii jeżdżą lotosy). Jeśli chcecie to możecie podać też z innych spółek. Szukałem w internecie ale podaje się tam różne wartości
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2010, 09:21:44 wysłana przez Davidsonxx »

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipca 2010, 09:29:08 »
W PKP około 2500zł, w Lotosie gdzieś 3 razy tyle, zależy(jak byś do PeKaPu szedł) na czym byś jeździł, manewry czy po Polsce.


   « Dodano: 21 Lipca 2010, 09:42:26 »
Lecz to co napisałem to jest dziś, nie wiadomo co będzie np. za 10 lat czy 15 ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2010, 09:42:52 wysłana przez MaSzynowicz »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipca 2010, 10:26:28 »
Moja  sąsiadka, starsza pani na emeryturze, zachwala ponad wszystko syna swojego szwagra (nie, żebym podsłuchiwał rozmowy, ale mam okno blisko osiedlowej ławeczki :), który pracuje jako maszynista w Kolejach Mazowieckich. Z rozmów wynika, że ma trójkę dzieci (czwarte w drodze), duże własne mieszkanie i co chwila jakaś 'hulanka i swawola' w domu, a żona zajmuje się wychowaniem dzieci. Po tym wszystkim można twierdzić, że zarobki w KM nie są marne, no ale ja osobiście to bym nie wierzył za bardzo członkom sekt pana R. z Torunia :)

Po co to podwójne wyróżnienie?
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2010, 11:39:41 wysłana przez Quark-t »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipca 2010, 11:35:57 »
Widać że Koleje Mazowieckie bogate ;). Ciekawy jestem ile ICki płacą... oiręentuje się ktoś może ?

Quark-t
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2010, 11:38:17 wysłana przez Quark-t »
^^PR Rzeszów^^

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipca 2010, 11:46:30 »
Ciekawy jestem ile ICki płacą... orientuje się ktoś może ?
W PKP Intercity też podobnie jak w innych spółkach PKP, około 2500zł-3000zł.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipca 2010, 11:52:15 »
Kurde, tylko czemu te liczby wypisują Ci, którzy nie mają bladego pojęcia o zarobkach w jakiejkolwiek firmie kolejowej? Dajcie może się wypowiedzieć komuś, kto ma pojęcie o zarobkach.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipca 2010, 12:42:07 »
Może ja powiem jak wygląda sytuacja u mnie w Nowym Sączu. Nie raz rozmawiam z maszynistami na temat płac, bo o czym rozmawiać gdy jedzie się już którąś godzinę a maszynista nie gadatliwy? W PKP Cargo przeciętny maszynista ze stażem zarabia około 2500zł. Jeśli dojdzie do tego jakaś delegacja, tak jak teraz z Południowego Zakładu Spółki maszyniści pojechali do Poznania albo na Łupków z wiadomych przyczyn, wynagrodzenie miesięczne może trochę wzrosnąć. Jeśli biorąc pod uwagę osobę która dopiero zaczyna, zarobki wahają się w granicach między 1200 a 1500 zł na rękę.

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipca 2010, 13:49:10 »
Kurde, tylko czemu te liczby wypisują Ci, którzy nie mają bladego pojęcia o zarobkach w jakiejkolwiek firmie kolejowej? Dajcie może się wypowiedzieć komuś, kto ma pojęcie o zarobkach.
Ja akurat też z mechem z Cargo gadałem i nie tylko, i wiem("mniej/więcej") jak płacą, a jeśli wiesz lepiej to się pochwal.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2010, 14:01:36 wysłana przez MaSzynowicz »

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipca 2010, 13:57:35 »
Ja na Dniach Techniki Kolejowej w Gliwicach rozmawiałem z maszynistą\instruktorem, który jeździ w Cargo i mówił, że jego
zarobki na rękę to ok 3500zł i na miesiąc jego limit godzin do przejechania to 170. Wspominał, że więcej raczej nie
pracują bo jak twierdził nadgodziny są strasznie drogie.
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipca 2010, 15:01:56 »
Zarobki maszynistów zależne są (bynajmniej w spółce PKP) od godzin w danym miesiącu, kilometry wyjeżdżone, lata pracy (dodatki), wszechstronność (spryt), i od pracy w weekendy. Taką podstawą jest grupa zaszeregowania.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipca 2010, 15:06:48 »
Zarobki maszynistów zależne są (bynajmniej w spółce PKP)
Bynajmniej =/= przynajmniej.

Rozrzut macie spory jeśli chodzi o zarobki. A część wypowiedzi mija się z prawdą aż miło... ;-)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline tom_21_pl

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipca 2010, 15:29:32 »
W PKP około 2500zł, w Lotosie gdzieś 3 razy tyle

W PKP 2500zł? Chyba jak premię dostaną. Zarobki wahają się w granicy 1900zl - 2200zł.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2010, 15:52:17 wysłana przez ZiomalCl »

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipca 2010, 15:33:03 »
Caly problem tego watku polega na nieprezyzyjnej informacji, tzn. czy kwoty ktore podajecie to brutto czy netto.
Pozdrawiam, Karol

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipca 2010, 15:40:53 »
No mówię, że około czyli może być 2200 może być 2800 nie powiedziałem dokładnie.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipca 2010, 15:42:03 »
No mówię, że około czyli może być 2200 może być 2800 nie powiedziałem dokładnie.
A wiesz dokładnie, czy sobie zgadujesz?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipca 2010, 15:42:43 »
Zobacz sobie pare postów wyżej.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lipca 2010, 15:51:51 »
Przy dobrych układach na szopie można naprawdę duuużo zarobić. Goła pensja to tak naprawdę nie jest aż tak dużo, wszystko podbijają dodatki. Przy odpowiednim ustawieniu grafiku tzn. sporo pociągów na długich trasach plus dużo pociągów z Vmax powyżej 130 suma dodatków może się zrównać z pensją podstawową a plus jeszcze inne dodatki min. wysługa to daje całkiem niezłą sumę. Z tym że jak wiadomo to nie dla wszystkich. W każdym razie z głodu się nie umrze.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lipca 2010, 16:13:12 »
Przypomniałem sobie, że jak byłem prawie dwa lata temu w Kołobrzegu, na stacji stał byk. Postanowiłem zagadać z mechem a nóż może się uda i zobaczę środek byka na żywo, i o dziwo udało się wpuścił mnie do środka. Rozmawialiśmy o Maszynie i powiedział, że zna ten symulator. Już nie pamiętam dokładnie czy jego syn, w każdym bądź razie ktoś z rodzinki sobie go ściągnął i stąd go zna. Zapytałem się ile tak zarabia na rękę powiedział, że to zależy od stażu pracy, nadgodzin itp, ale jeśli chodzi o jego przypadek to tak koło 3000 z tym, że nie ukrywał w naszej rozmowie iż więcej spędza czasu za nastawnikiem niż w domu. Narzekał też na hałas i otwarcie powiedział, że świeżo przyjęci pracownicy nie zarabiają aż takich kokosów. Podsumowując jak widać zarobki są różne.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2010, 16:20:35 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lipca 2010, 16:17:33 »
Przypomniałem sobie, że jak byłem prawie dwa lata temu w Kołobrzegu, na stacji stał byk, zagadałem z mechem i wpuścił mnie do środka. Rozmawialiśmy o Maszynie i powiedział, że zna ten symulator. Zapytałem się ile tak zarabia na rękę powiedział, że to zależy od stażu pracy, nadgodzin itp, ale jeśli chodzi o jego przypadek to tak koło 3000 z tym, że nie ukrywał w naszej rozmowie iż więcej spędza czasu za nastawnikiem niż w domu. Narzekał też na hałas i otwarcie powiedział, że świeżo przyjęci pracownicy nie zarabiają aż takich kokosów. Podsumowując jak widać zarobki są różne.
Mówiłem, że zarabiają to "mniej/więcej" 2500zł to jeden mówi tyle, drugi tyle, a @Patrykos się pyta szczegółów i teraz ma dowód że, nie "zagadywałem" sobie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Lipca 2010, 16:28:59 »
@MaSzynowicz tylko nie zapominaj o jednym, że to było prawie dwa lata temu, teraz w ciągu tego okresu mogło przecież coś się zmienić w tej kwestii.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Lipca 2010, 17:06:11 »
Spoko, pamiętam, tyle, że ja z mechem gadałem 3 miesiące temu i mi powiedział podobnie ;)

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Lipca 2010, 20:41:12 »
Prawo kierowania pojazdem szynowym, niestety różni się od kategorii posiadanego uprawnienia. Spaliniarze mają mniej z grupy niż elektrycy. Najwięcej w grupie zaszeregowania mają tak zwani, mechanicy uniwersalni z prawem kierowania na spalinówki i druty. Nie wiem dlaczego, nikt kompetentny w tym temacie się nie wypowiedział. Przecież mamy na forum Mechaników z prawdziwego zdarzenia.


Jeszcze raz polecisz spacją na koniec tekstu, a odpoczniesz.
/ Żuk




Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Lipca 2010, 00:15:35 »
Nie wiem dlaczego, nikt kompetentny w tym temacie się nie wypowiedział. Przecież mamy na forum Mechaników z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo dużo ludzi niechętnie mówi o swoich zarobkach, więc nie ma się co dziwić. Generalnie rzecz ujmując pensja maszynisty zależy od baaardzo wielu składników - czynni maszyniści wiedzą o czym piszę. W prywatnych firmach jest różnie - zdarza się, że maszynista ma płaconą stawkę za godzinę pracy bez jakichkolwiek dodatków. Część z Was, tak jak pisał @EU07-483 strzelała kulą w płot, część była bliższa prawdy. Jedno jest pewne: maszynista ze stażem kilkunastu lat pracy zarabia całkiem przyzwoite jak na polskie warunki pieniądze.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Lipca 2010, 00:27:48 »
Tak na marginesie: wysokość pensji jest również chronionym dobrem osobistym.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Lipca 2010, 01:35:41 »
U przewoźnika z, którym jestem związany maszynista ma płacone 28-30zł/h brutto, co przy 180h normie wychodzi 5040 -5400 brutto (nie podaję ile na rękę bo nie wiem ile odchodzi na świadczenia). Młodszy maszynista też źle nie zarabia (przy normie godzin) ale chyba tego wątek już nie obejmuje ;).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Lipca 2010, 08:00:19 »
Tak na marginesie: wysokość pensji jest również chronionym dobrem osobistym.

Chciałbym się dowiedzieć (jeżeli uchylicie skrawka prywatności)

Ja nie zmuszam nikogo o podanie. Jak ktoś chce to napisze, a jak nie to nie.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zarobki maszynisty
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Lipca 2010, 20:44:44 »
@mechatronik. Przeciętnie na same "podatki i ubezpieczenia" od zarobków brutto odejmij 33%. Wtedy mqsz pensję netto.

Oczywiście nie wliczam tu żadnych innych potrąceń w stylu: komornik itp.