Autor Wątek:  Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem  (Przeczytany 2347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 837
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1247
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Stycznia 2024, 12:48:52 »
Na tej kwestii prawnej się nie znam, więc proponuję:
a) na takich samych zasadach, co na mattermosta
b) po prostu nie przekazywać danych użytkowników, tylko dołączać do serwera z prywatnych kont, tak jak teraz to się dzieje chociażby u mnie xd?
Taurusy, to jest przyszłość. Chociaż teraz to i inne pojazdy Siemensa :3
Aktualne projekty: Link

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1510
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1145
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Stycznia 2024, 18:10:18 »
Na grupie na Facebooku nie ma powiązywania kont z kontami na forum, to na Discordzie też nie musi być.
Jeżeli chodzi o wykroczenia to wykroczenia na Discordzie powinny skutkować reperkusjami na Discordzie, a wykroczenia na forum powinny być efektywne na forum. Wydaje mi się, że to proste.
Dodatkowo jeżeli chodzi o limit wagi plików na Discordzie (25MB) można wciąż korzystać z MaSzynowego uploadu. Zarówno czat jak i upload stoją na tym samym serwerze, więc różnicy prawie nie ma.
Pomijam fakt, że włączenie serwera Discord nie musi automatycznie oznaczać zamknięcia czatu na Mattermoście.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 18:13:36 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Stycznia 2024, 18:28:44 »
Ja jednak z discordem jestem na nie, ponieważ za wewnętrzym czatem przemawia to, że bądź co bądź moderuje go ktoś kto jest osobą niezależną jeśli występują jakieś kłótnie, spory itd, przynajmniej w teorii. Wszelkie zewnętrzne czaty pokazały że jednak istnieje obawa, że szybko zrobiło by sie kółko wzajemnej adoracji i selekcja typu: tego lubimy to wpuszczamy na czat, tego nie, więc dowidzenia".
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Stycznia 2024, 18:58:04 »
Na grupie na Facebooku nie ma powiązywania kont z kontami na forum, to na Discordzie też nie musi być.
Nie ma oficjalnej grupy na fb. Jednak jestem jak najbardziej za powiazaniem czata z forum. W skrajnych przypadkach zablokowanie samego dostępu do czatu nie pomoże. Dodatkowo niepowiazany czat może  prowadzić do tego, że po wylapaniu blokady na czat ktoś sobie zaraz drugie konto założy. Powiązanie z bazą forum w 99% uniemożliwia podszywanie się pod innych userow.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 837
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1247
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Stycznia 2024, 19:55:52 »
Nie ma oficjalnej, są jedynie nieoficjalne po kilka tysięcy osób. Co tylko pokazuje potencjał. Discord daje wiele zalet. Sam pytasz o RODO w przypadku powiązania z discordem, ale powiązać te same dane z mattermostem już nie ma problemu i za tym optujesz xd. Szukając tylko problemów, to za wiele nie zdziałamy. Powiązanie kont z bazą forum umożliwia założenie konta przez "kolegę" i dalsze użytkowanie forum, analogicznie na discordzie. Oskarżeń o stronniczość pozwolę sobie nie skomentować, bo osoby stronnicze możesz mieć w dosłownie każdym medium. Na forum i na chacie na mm również. Za to discord ma mniejszą skłonność do wyłączenia się na tydzień ze względu na brak obecności jednej osoby. I o wiele większe możliwości, niż mattermost.
Taurusy, to jest przyszłość. Chociaż teraz to i inne pojazdy Siemensa :3
Aktualne projekty: Link

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Stycznia 2024, 18:10:34 »
Myślę że to sprawa do rozważenia. Nie upieram się przy obecnym rozwiązaniu, jak uważacie że to coś poprawi kondycję projektu to można przenieść czat na Discord.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Lutego 2024, 12:59:14 »
Do rozważenia nt. edytora : A gdyby tak założyć zbiórkę i po prostu zlecić firmie zewnętrznej(programiście) opracowanie koncepcji edytora i napisanie go? Ja sam chętnie się dorzucę. Skoro nie mamy zdolnych programistów we własnym gronie to może komuś z zewnątrz trzeba zapłacić , żeby taki edytor powstał?

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Lutego 2024, 13:25:01 »
Czyli ten temat jest już martwy?

https://eu07.pl/forum/index.php/topic,35181.0.html


Offline Bulba

  • Wiadomości: 112
  • :ziew:
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 109
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Lutego 2024, 19:51:04 »
A gdyby tak założyć zbiórkę i po prostu zlecić firmie zewnętrznej(programiście) opracowanie koncepcji edytora i napisanie go?

Zdajesz sobie sprawę, że zlecenie napisania takiego programu zewnętrznej firmie to może być koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych?
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2024, 19:53:29 wysłana przez Bulba »

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Lutego 2024, 18:37:47 »
Jak nie spróbujemy to się nie przekonamy...
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2024, 19:37:05 wysłana przez matek123 »

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1510
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1145
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Lutego 2024, 12:45:58 »
Nie spróbujemy, bo nie mamy pieniędzy. Chcesz podejmować ryzyko utraty kilkudziesięciu tysięcy złotych?
10 lat na forum MaSzyny!

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Lutego 2024, 12:52:28 »
Gałgany, jak już w ogóle rozmawiacie o takich rzeczach, to weźcie zamieńcie kolejność i najpierw zróbcie kosztorys a potem się zastanawiajcie nad ściepą.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Lutego 2024, 18:53:12 »
Zawsze można zrobić to w formie zapytania ofertowego, które to zapytanie może złożyć nawet osoba fizyczna... https://eu07.pl/userfiles/30507/ZASADY%20POST%C4%98POWANIA%20W%20TRYBIE%20ZAPYTANIA%20OFERTOWEGO%20-%20PLATFORMA%20ZAKUPOWA.pdf
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.