Autor Wątek:  [TEX] Czcionka PKP  (Przeczytany 22581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
[TEX] Czcionka PKP
« dnia: 20 Grudnia 2008, 17:43:58 »
20.10.2018 - przesuwam do Poradników.
@MaciejM


Wygrzebałem taką stronę:
http://www.psk-poznan.cba.pl/index.php?s=programy
Na wszelki wypadek zrobiłem kopię lokalną.

pkp.rar (5 kB)
Czcionka stosowana przez PKP do oznaczania taboru. Krój znaków wykonany zgodnie z normą BN-67/9310-03. Niedopracowany kerning (odległości w przypadku zestawień znaków o „nieprzylegających” kształtach, np. LT). Brak hintingu (określenie sposobu wyświetlania znaków dla małych rozdzielczości) – skutkuje to tym, że znaki o niewielkich rozmiarach są nieco „rozmyte”. Zamiast znaków # oraz $ są stylizowane litery – odpowiednio – K oraz P. Autorem czcionki jest Michał Kryg. Czcionka posiada status FREEWARE i może być stosowana bez żadnych ograniczeń.
bn-67_9010-03.rar (17 kB)
Inna niż powyższa wersja czcionki stosowanej przez PKP do oznaczania taboru. Krój znaków wykonany na podstawie normy BN-67/9310-03. Czcionka zawiera ponadto znaki nieuwzględnione przez normę. Kerning znacznie bardziej dopracowany. Brak hintingu. Autorem czcionki jest Emil Wojtacki. Informacje na temat licencji i wykorzystania zawarte są w plikach tekstowych dołączonych do archiwum.
drogowskaz.rar (36 kB)
Czcionka stosowana na tablicach drogowych. Opracowana na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003 r. Nr 220, poz. 2181). Autorem czcionki jest Emil Wojtacki. Informacje na temat licencji i wykorzystania zawarte są w plikach tekstowych dołączonych do archiwum.
« Ostatnia zmiana: 20 Października 2018, 20:50:43 wysłana przez MaciejM »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Fonty do tworzenia tabliczek
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudnia 2008, 18:10:42 »
Znamy stronkę ale nie wszyscy te czcionki posiadają, zapewne komuś się przyda. Ja mam jeszcze jedną "Dworcowa PKP" używana min. na tablicach z nazwami stacji np. w peronach.
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2012, 15:31:52 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Fonty do tworzenia tabliczek
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lutego 2010, 19:55:31 »
To dodam, jakby kto szukał.

dw_pkp.zip (18 kB)
Po skopiowaniu do odpowiedniego katalogu w systemie operacyjnym czcionka jest widoczna w edytorze tekstu jako "Dworcowa PKP". Informacje zawarte w pliku:
© 2004 Miasto Kolei ----> www.miastokolei.of.pl
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni