Autor Wątek:  Szerokość drogi - problem z tworzeniem.  (Przeczytany 4380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« dnia: 27 Stycznia 2008, 12:52:05 »
Witam.
Używając nowych skryptów, które są genialne w prostocie obsługi, próbuję stworzyć drogę na przejeździe. Kłopot w tym, że nawet jeśli wisuję szerokość drogi 12 m, to i tak w scenerii ma ona szerokość chyba 5 metrów jak nie mniej. Co zrobić z tym fantem? Gdzie jest błąd? Poza tym, żadnych błędów na razie nie ma.
Pozdrawiam.
:)

Offline przepioramarcin

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Stycznia 2008, 19:30:13 »
Można ręcznie zmienić tą wielkość we wpisie określającym dany odcinek drogi.
Lepiej jednak byłoby sprawdzić ten skrypt i poprawić błąd.
"Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie... ."
Mateusza 7:12

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2008, 02:37:02 »
Ręcznie próbowałem - nie działa. Na skryptach tak dobrze się nie znam, poza tym, że dodałem sobie sam w rozwijanym menu więcej tekstur podsypki toru. Więc na razie kombinuję, chyba że ktoś już rozwiązał ten problem?
:)

Offline przepioramarcin

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia 2008, 05:28:22 »
Ręcznie to znaczy w zapisanym pliku scn (lub includzie definiującym drogę ) wartość oznaczającą
szerokość zmień z 5 na 12 itp.
"Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie... ."
Mateusza 7:12

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Stycznia 2008, 11:41:35 »
Tak zrobiłem i nawet to nie pomaga. Chyba że wina leży po stronie .exe z dizelpacka? Chociaż co to może mieć do rzeczy?
:)

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lutego 2008, 15:32:51 »
Pisałem dokładnie o tym samym w wątku dotyczącym mojej scenerii. Exe nie ma nic do rzeczy. To jest na 99% błąd skryptu. Również zmieniałem na różne wartości dawałem czasem po 12/15 metrów ale to nie pomaga.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lutego 2008, 10:26:58 »
Pisałem dokładnie o tym samym w wątku dotyczącym mojej scenerii. Exe nie ma nic do rzeczy. To jest na 99% błąd skryptu. Również zmieniałem na różne wartości dawałem czasem po 12/15 metrów ale to nie pomaga.
Jeśli zmieniacie wpis w scenerii już wygenerowanej i dalej szerokość drogi się nie zmienia to nie jest to bład skrytpu! Skrypt przecież nie interpretuje szerokości w exe!
Jeśli chcecie sprawdzić jaka jest szerokość drogi w maxie to PPM->properties->User Definies i tam jest podana szerokość po angielsku. Jeśli tam nie podaje poprawnej szerokości to wiem gdzie jest błąd. Jeśli tam jest dobrze a w wyeksportowanej scenerii nie jest to też wiem gdzie jest błąd. Jeśli we wszystkich przypadkach jest prawidłowo to nie wiem gdzie błąd ;)
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szerokość drogi - problem z tworzeniem.
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lutego 2008, 11:20:51 »
Cytuj
Jeśli chcecie sprawdzić jaka jest szerokość drogi w maxie to PPM->properties->User Definies i tam jest podana szerokość po angielsku.

Zawsze używam tej opcji. Nawet zmieniam tutaj szerokość, ale to nie pomaga. Tutaj jest również możliwość zmieniana tekstury, zawsze z tego korzystam i to działa. Więc w czym problem?

Pozdrawiam!