Autor Wątek:  Jak zrobic wiązary  (Przeczytany 4957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1244
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Jak zrobic wiązary
« dnia: 19 Października 2007, 13:58:17 »
Witam. Jak w temacie :)
Mam na warsztacie model.
Nie chodzi mi o wymodelowania bo to przecież umiem, skoro zrobiłem całkiem niezłą V10C :) Mam już przeciwwagi podpisane parent'em do kół. teraz potrzebuję wiązar. Przypisałem go parentem do jednej z przeciwwag ale wtedy zaczął sie kręcić jak wskazówka od zegara xD Co przypisać, co zrobić aby ten wiązar, a raczej na razie próbny plan'e działał tak jak w SM03 :) przypominam, że w SM03 są 2 koła a w V10C aż 3 :)
« Ostatnia zmiana: 19 Października 2007, 14:42:02 wysłana przez GlowaWojtas »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Jak zrobic wiązary
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Października 2007, 14:39:13 »
Przypisać do koła któregoś z nazwą jak dla koła, pivotem obróconym o 180 stopni. Pivot w miejscu łączenia wiązar-koło
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1244
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Jak zrobic wiązary
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Października 2007, 14:52:41 »
możesz wyjaśnić krok po kroku :) No bo przypasowałem mój wiazar, nazwałem go kolejno "wheel04" nastepnie obróciłem pivot tak jak maja inne koła. Nastepnie przysunałem go tam gdzioe sie łączy z przeciwciężarem. Efekt: tak jak na początku. MUsze coś źle robić. Opisz mi to krok po kroku :) Najlepiej ze screenami.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jak zrobic wiązary
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopada 2007, 20:48:51 »
możesz wyjaśnić krok po kroku :) No bo przypasowałem mój wiazar, nazwałem go kolejno "wheel04" nastepnie obróciłem pivot tak jak maja inne koła. Nastepnie przysunałem go tam gdzioe sie łączy z przeciwciężarem. Efekt: tak jak na początku. MUsze coś źle robić. Opisz mi to krok po kroku :) Najlepiej ze screenami.
Wymodeluj wiązar i nazwij go np wheel04. Przesuń jego pivot tak aby środek pivota był w miejscu łożyska gdzie wiązar łączy się z kołem. Pivot musi być obrócony o 180 stopni względem kół czyli wiązar musi się kręcić w przeciwną stronę niż koło ;)