Autor Wątek:  Debugmode  (Przeczytany 3948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bodzio38

  • Gość
Debugmode
« dnia: 01 Kwietnia 2006, 19:51:12 »
Witam!
Szukałem ale nie mogłem znaleźć. Co oznaczają te wszystkie informacje wyświetlane w debugmode np. V1 i V2 ?  I czy jest jakiś sposób żeby nie wyświetlać tych wszystkich informacji a żeby mozna było wychodzić poza kabinę i jednocześnie normalnie sterować pociagiem? Bo jak odpale we freefly to mogę tylko latać po trasie ale nie sterować lokomotywą.

I jeszcze jedna rzecz. Czy są naliczane jakieś punkty karne za nieprawidłopwe wykonywanie misji? Tak jak było to np. w Mechaniku?
Przydałoby się tez jakaś informacja że misja została ukończona czy cuś... coś na podsumowanie na końcu.

Pozdrawiam Krzysiek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Debugmode
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwietnia 2006, 19:57:04 »
To jest symulator, więc wiesz, maszyniści nie jeżdżą z głową 5 metrów od loka i 15 metrów z tyłu. Ogólnie mówiąc, Debugmode jest do testów, jak sama nazwa wskazuje do usuwania błędów, więc nie jest przeznaczony do jazdy o tak sobie. Te różne informacje zawierają dane o torze, ciśnieniu i innych ważnych zmieniających się parametrach. Innego sposobu na wychodzenie nie ma, bo maszynista siedzi w kabinie.

Naliczania punktów karnych nie ma i nie będzie.

Podsumowania też nie ma i nie będzi, bo jest za wiele możliwości przejazdu.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Debugmode
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwietnia 2006, 20:08:15 »
Cytat: "bodzio38"
Witam!
Szukałem ale nie mogłem znaleźć. Co oznaczają te wszystkie informacje wyświetlane w debugmode np. V1 i V2 ?  I czy jest jakiś sposób żeby nie wyświetlać tych wszystkich informacji a żeby mozna było wychodzić poza kabinę i jednocześnie normalnie sterować pociagiem? Bo jak odpale we freefly to mogę tylko latać po trasie ale nie sterować lokomotywą.(...)


Jeśli masz tzw. nowe .exe to wystarczy wcisnąć F4 - wtedy znajdujesz się poza kabiną maszynisty i jednocześnie możesz sterować prowadzonym pojazdem a jednocześnie nie masz wyświetlonych fps'ów i innych danych widocznych na debugmode.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Re: Debugmode
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwietnia 2006, 20:10:45 »
Cytat: "|andy|"
Jeśli masz tzw. nowe .exe to wystarczy wcisnąć F4 - wtedy znajdujesz się poza kabiną maszynisty i jednocześnie możesz sterować prowadzonym pojazdem a jednocześnie nie masz wyświetlonych fps'ów i innych danych widocznych na debugmode.
I jednocześnie będziesz musiał samemu podążać za pociągiem
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Debugmode
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwietnia 2006, 20:13:44 »
Cytat: "youBy"
I jednocześnie będziesz musiał samemu podążać za pociągiem


Jeśli będzie chciał za nim podążać to będzie musiał kursorami operować, ale jeśli trafi na jakiś nudny fragment trasy i będzie chciał urządzić wycieczkę krajoznawczą to w czym problem? Czuwak będzie zbijał jak tylko usłyszy jego sygnał, a prędkość odpowiednią też można ustawić.

Offline Dominik22

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Debugmode
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwietnia 2006, 20:13:59 »
Cytat: "youBy"
Cytat: "|andy|"
Jeśli masz tzw. nowe .exe to wystarczy wcisnąć F4 - wtedy znajdujesz się poza kabiną maszynisty i jednocześnie możesz sterować prowadzonym pojazdem a jednocześnie nie masz wyświetlonych fps'ów i innych danych widocznych na debugmode.
I jednocześnie będziesz musiał samemu podążać za pociągiem


 J jak naciśniesz jeszcze raz f4 to wrócisz spowrotem do kabiny.I tak możesz w kółko robić.

bodzio38

  • Gość
Debugmode
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwietnia 2006, 21:11:31 »
Ok, dzięki za odpowiedź. Ja używam wychodzenie z kabiny do manewrowania póki się nie nauczę. A jakiś komunikat że koniec misji to by się przydał.

Fajnie by było jakby była kiedyś możliwość jeżdżenia w wirtualnych liniach kolejowych online, tak jak jest to np. z FlightSimultor'em i Wirtualne Linie lotnicze: http://www.ryh.jawnet.pl/polair/index.php ale to jest skomplikowane i wymaga dużej ilości wolnego czasu...

Pozdrawiam Krzysiek