Autor Wątek:  Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny  (Przeczytany 11826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« dnia: 05 Grudnia 2011, 12:45:09 »
Witam pięknie. Mam sentyment do czasów gdy EN57 miały żółto-granatowe/żółto-niebieskie malowanie. Niestety mam tylko EN57-001 z hamulcem knorra,a wiem,że w starszych wersjach był kibel z numerem 800 właśnie żółto-niebieski. Chciałbym również dodać na stan lokomotywy takie jak np EU(później EP)07-424,EN57-1708, w pomarańczowym malowaniu i inne jednostki występujące w paczce 2007. Mam ją zainstalowaną u siebie. Sęk w tym,że nie znam się zupełnie na wpisach więc trzeba będzie podsyłać mi pełne pliki już z gotowymi wpisami.

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudnia 2011, 12:55:29 »
Pojazdy z przed roku 2010 nie są kompatybilne z PC2010, można je przystosować ale chyba raczej nie ma sensu - porównując ich jakość do "dzisiejszych" modeli. Poeksperymentuj z przenoszeniem starych tekstur na nowe - ale będą one w bardzo niskiej jakości z powodu rozciągnięcia.

Offline KormaK

  • Wiadomości: 152
  • pizzapizzapizza
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudnia 2011, 13:29:54 »
@KubaPKP dobrze mówi. W każdym razie, da się te pojazdy dostosować do PC2010, a co do tekstur to nie ma to sensu, gdyż pamiętam, że tekstury starych kibli miały tylko budę i parę elementów i to w niskiej rozdzielczości, nawet drzwi były osobno, za dużo kombinowania. Możesz też w jakiś sposób przerobić sobie nowe tekstury, przynajmniej jakoś to będzie wyglądać lepiej, niż stare. :)
everybody lies

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudnia 2011, 15:14:51 »
Cytuj
za dużo kombinowania.
"Challange accepted." Też mi brakuje dawnych tekstur, jeszcze dziś poeksperymentuje w ich przenoszenie. Tylko miałbym prośbę aby ktoś wysłał mi na PW te pliki tekstur ze starej MaSzyny, gdyż nie mam jej na komputerze.

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudnia 2011, 16:10:29 »
No dobra dobra już wiem,że się da tylko jak to zrobić żeby nic nie schrzanić?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudnia 2011, 16:53:27 »
Jeżeli nie wiesz jak to dokładnie robić to po prostu się za to nie zabieraj. Stare modele można przyrównać do modeli kartonowych a dzisiejsze to ręcznie robione w skali H0 ;p Poza tym zawierają masę błędów i zawierają bardzo mało funkcji względem dzisiejszych. Szkoda roboty na tego 57-800, niska rozdzielczość etc.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudnia 2011, 17:12:00 »
O.K. Mówi się trudno. Temat można zamknąć.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudnia 2011, 17:29:05 »
Ale wiesz, jest jeszcze coś takiego jak sentyment — kiedyś kible były tylko żółto–niebieskie, węglarki tylko brązowe, lokomotywy tylko zielone. Obecnie robione modele nie mają tekstur sięgających daleko wstecz, gdyż zazwyczaj zdjęcia są wykonywane równolegle z pracami.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudnia 2011, 21:23:23 »
@Irek_Wd, a moja rada jest taka, że zamiast kombinować i mieszać sobie w paczce, lepiej po prostu pobierz sobie z Katalogu dodatków z paczek całościowych chronologicznych np PC z 2006 roku.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudnia 2011, 17:19:58 »
mam PC 2007 tylko przydałby mi się rainsted.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudnia 2011, 17:26:49 »
mam PC 2007 tylko przydałby mi się rainsted.
Nie ma czegoś takiego jak PC2007. Wcześniejszym dodatkom niż PC2010 nie udziela się wsparcia. Należy pobrać PC2010.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudnia 2011, 17:54:47 »
Nie ma czegoś takiego jak PC2007. Wcześniejszym dodatkom niż PC2010 nie udziela się wsparcia. Należy pobrać PC2010.
Z nazwy nie ma, ale kolega miał na myśli datę publikacji i jednak jest do pobrania z downloadu z zaznaczeniem że:
"Nieoficjalne paczki całościowe użytkowników, bez gwarancji prawidłowości działania."
Cytuj
mam PC 2007 tylko przydałby mi się rainsted.
Poprawna odpowiedź na Twój post: Zadanie jest trudne, nieopłacalne i nikt Ci nie pomoże (tak należy rozumieć brak wsparcia).

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudnia 2011, 13:07:25 »
Być może nie na temat,ale proszę mi to wynagrodzić. jadąc tym moim żółto niebieskim kibelkiem nagle na środku trasy EN57 jakby uderza w niewidzialną ścianę,rozczłonkowuje się na 3 człony,które rozjeżdżają się i do przodu i do tyłu. czasami kończy się na urwanym sprzęgu "damage status: coupler broken" a czasami na tym,że MaSzyna 2007 wywala mnie na pulpit. Czym to jest spowodowane i jak to naprawić?

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Import pojazdów ze starszych wersji MaSzyny
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudnia 2011, 13:17:44 »
Czy problem występuje na ostatniej paczce całościowej? Przeczytałem wątek, otrzymałeś odpowiedź jak inni. Nie ma wsparcia dla starszych wersji MaSzyny. Proszę pamiętać, zdania zaczynamy wielką literą. Poprzednie paczki oficjalne czy też nie, posiadały różne błędy. Zostały wyeliminowane w najnowszych paczkach, przy tworzeniu których, określone grupy osób spędziły wiele czasu, czy to składając je czy też testując.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2011, 13:58:57 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam