Autor Wątek:  [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów  (Przeczytany 57177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
[Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« dnia: 22 Stycznia 2011, 22:51:14 »
Prosiłbym jednak, aby zdjęcia wykonywać mniej więcej tak jak Macius5991. Kolega Taper przesłał zdjęcia raczej poglądowe, ciężko byłoby nałożyć je na obiekt.
Jak chcemy dobrej scenerii to potrzeba dobrych zdjęć i przede wszystkim dużo. Niejeden z Was ma aparat, skoro nie potraficie modelować to wystarczy zrobić zdjęcia. Resztą się zajmiemy. Zresztą jak nie będzie zdjęć, to nie upublicznimy projektu, przecież samych torów Wam nie damy :)


Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lutego 2011, 00:22:20 »
Hm, minął prawie miesiąc, a nadal nie ma nowych zdjęć.
Dlaczego? Są osoby, które spędzają na forum całe dnie (Wielki Oko Was widzi), wnioskuję stąd, że lubicie MaSzynę, gdyż poświęcacie jej kawał czasu. Zapewne chcecie różnych nowości i urozmaiceń. Ale jak mamy Wam to zapewnić, skoro nie mamy materiału? Dlaczego tak ciężko Was zmobilizować? Nawet nie chcecie sobie pomóc... Spójrzcie na forum TRS-a. Kiedyś miałem okazje przejrzeć tematy, które tam się pojawiają. Wiele osób jest zaangażowanych, chętnie pomaga. A my co? Mamy być gorsi?

Pewnie mało kto z Was wie, że piszę scenariusze na 6-letnim komputerze, który non-stop się restartuje. Wiecie jak to drażni, gdy podczas pisania trzeba odpalić symulator setki razy? Jednak jestem uparty i piszę. I podobno Wam się podoba. Dodatkowo FPS mam rzędu 10, więc stop-klatka to u mnie efekt naturalny, jednak się nie zniechęcam. Nikt nie prosi o cuda. Prosimy o zwykłe zdjęcie. Zresztą wielu z Was chodzi na dworce "focić" lokomotywy, kręcić filmy.

Ten temat nie powstał po to, by parę osób pod wpływem impulsu zrobiło kilka fotografii i koniec. Nadal jest mało. Modele, pod podesłane zdjęcia, są już dawno gotowe. Może warto zrobić coś konkretnego? Jest ogromna masa projektów, która stoi i czeka na lepsze czasy. A dlaczego? Bo nie chcecie pomóc. Wolicie siedzieć w kącie i nagrywać filmiki z MaSzyny, które nic nie wnoszą, nie edukują, nie prezentują. Nie można myśleć tak, że "ja nie zrobię, bo zrobi kto inny". No ale kto inny, skoro każdy tak pomyśli? Weźcie się do pracy, a na efekty będą niebawem. W przeciwnym wypadku będziemy się uwsteczniać, zamiast iść do przodu.
A potem głupie pytania: "Kiedy paczka całościowa?" Odp: Wtedy, kiedy zrobisz zdjęcia.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lutego 2011, 00:53:19 »
Benek nie chciał użyć tego słowa, użyję go ja. Jesteście pasożytami, tak to trzeba określić. Popatrzcie na forum PTT. Nie trzeba znać maxa, nie trzeba modelować, by pomóc w rozwoju. Na tamtym forum jest już ponad 20, może 30 stron z materiałami fotograficznymi. Każdy ma aparat. Zamiast kręcić głupie filmiki, o zaginionych wagonach, nie lepiej byłoby obfocić ten tabor? Już byśmy mieli 50 nowych tekstur wagonów. Przemyślcie to sobie.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2011, 01:24:43 »
Nie wspomnę nawet, że chłopcy z PTT nam zdjęcia podsyłają...
Pozdrawiam

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2011, 09:08:34 »
Nie wspomnę nawet, że chłopcy z PTT nam zdjęcia podsyłają...
Nie jest tak do końca, ale nie miejsce żeby o tym pisać. Generalnie ja bardzo dużo współpracuję z TRSowcami na zasadzie wymianie zdjęć, współpraca przebiega bardzo dobrze. Pamiętajcie panowie, że nie ważne jest tylko brać od kogoś materiał, ale też mu dawać swój.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lutego 2011, 10:00:32 »
Nie jest tak do końca
Jest, nie miałem Ciebie na myśli. Mamy kilka osób na naszym forum, z TRS-a czy też MSTS-a. Dlatego u mnie taki user np. z PTT ma z miejsca rangę fotografa, dlaczego? Wystarczy, że zerknę tam na forum i widzę co robi i jestem pewien, że i tu będzie robił swoje a nie biadolił, że "Moderator miał czelność pokolorować jemu posta"(lepiej mieć pretensję o moderacje niż wykazać chwilę staranności wysyłając wiadomość), u nas user nic nie zrobił ale już kilka osób miało czas napisać, że proszą o dodanie do grupy "bo się będą nadawać"... Oczywiście zdjęć w wydziale zamówień sztuk 0.
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2011, 10:08:16 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lutego 2011, 23:02:09 »
Cytuj
Inne:
- drzewa
Czy wersja zimowa (drzewa bez liści) również się przyda? Czy lepiej czekać do późnej wiosny?




Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego 2011, 23:05:12 »
Moim zdaniem każda, będą materiały, powstaną scenerie zimowe.
Pozdrawiam

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lutego 2011, 23:10:54 »
Zgadzam się. Zimę trudno jest zrobić bez materiałów, a paintowe przeróbki nas nie interesują. Jeśli chcielibyście mieć zimowe klimaty, to jak najbardziej się to przyda.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lutego 2011, 23:14:42 »
A ja pójdę krok dalej, i powiem, że jedyne materiały NIEPRZYDATNE, to te, które są źle wykonane (krzywe zdjęcia, nieostre etc.). Cała reszta jest potrzebna!
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lutego 2011, 23:34:15 »
Czy wersja zimowa (drzewa bez liści) również się przyda? Czy lepiej czekać do późnej wiosny?
Tutaj to wymaga komentarza. Jakoś zauważyłem, że się boicie fotografować. W pierwszych postach napisaliśmy, że robimy zdjęcia wszystkiemu, po czym dostawaliśmy PW, jakie obiekty macie zrobić (nie wspominając, że na pytaniach się skończyło - nawet po udzieleniu odp, zero materiału). Dlatego powstała lista, ale widzę, że nadal są problemy. Cykacie wszystko, co można wstawić na scenerii. To chyba nie wymaga komentarza...
Natomiast jeśli nadal nie jesteście pewni co fotografować, to zróbcie modele z listy. Przecież jedna tekstura domu czy kosza na śmieci nam nie wystarczy. To nic, że będzie 10 tekstur kiosków -ważne, że różnych kiosków. Róbcie ile wlezie, stosując się do poradnika WSK-i, bo tak naprawdę stoimy, a Wy sobie mydlicie oczy, że to jest normalne, iż dodatki są tak "często" publikowane. Nie można tylko brać i jeszcze złościć się, że nie ma nowych rzeczy. Z pustego to i Salomon nie naleje...

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lutego 2011, 18:50:19 »
Tomasz144: Za blisko stałeś, i beczka się zrobiła z Twojego transformatora. Spróbuj jeszcze raz na większym "zoomie".
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lutego 2011, 20:18:55 »
Przecież to dwie sekundy roboty z tymi zniekształceniami.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Tomasz144

  • Wiadomości: 82
  • Historia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lutego 2011, 20:37:57 »
Dobra, zrobię jeszcze raz, ale dalej. Dziękuję za upomnienie.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lutego 2011, 20:45:35 »
Dobrze jest. Nie ma potrzeby powtórzenia zdjęć.
...

Offline pawelpiotr19

  • Wiadomości: 138
  • DTK Katowice... I po [ga]garach :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lutego 2011, 20:50:55 »
Witam.
@WSK mam pytanie czy któreż z materiałów podesłanych prze zemnie są w jakiś sposób złe lub coś w tym rodzaju? Chodzi mi o zdjęcia wagi kolejowej i zdjęcia pojemników na dworcu oraz budynku PKP Cargo koło nastawni w Łaziskach?
Pozdrawiam Paweł
Max fps na szlaku 95 na stacjach od 50 do 25 fps.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lutego 2011, 21:02:27 »
Witam.
@WSK mam pytanie czy któreż z materiałów podesłanych prze zemnie są w jakiś sposób złe lub coś w tym rodzaju? Chodzi mi o zdjęcia wagi kolejowej i zdjęcia pojemników na dworcu oraz budynku PKP Cargo koło nastawni w Łaziskach?
Pozdrawiam Paweł
Jeżeli jakieś zdjęcia nie będą dobre, to wyślę odpowiednie PW do autora i ew. wymienię co jest nie tak.
Można prosić moderatora o wyczyszczenie zbędnej dyskusji? Ten wątek ma być przejrzysty. Fajnie by było gdybyście dawali w załącznik podglądowe zdjęcie obiektu. ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2011, 01:09:43 wysłana przez WSK »
...

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lutego 2011, 18:55:12 »
1. Budynek peronowy na W.Wschodniej. (obawiam się, że zrobiła się lekka "beczka")
> http://eu07.pl/userfiles/8463/foto-budynek_peronowy.rar
...
Maciek, troszkę większe te zdjęcia rób w załączniku (te poglądowe, na dole), takie jak np. Rozi :)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lutego 2011, 18:57:02 »
Ok, może trochę przesadziłem :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lutego 2011, 20:34:42 »
Próbuję umieścić na forum zdjęcia, ale trochę to trwa i wyskakuje komunikat:
Twoja sesja dobiegła końca podczas pisania. Spróbuj ponownie wysłać wiadomość.
Jak to ominąć?
Piotpal

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Lutego 2011, 20:35:35 »
Spakuj zdjecia i wrzuc poprzez upload.
Pozdrawiam, Karol

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lutego 2011, 21:06:59 »
Z mojej strony dodam jeszcze kilka ujęć (m.in. budynku dworca, semafora czterokomorowego, oraz wagonu EAOS)
http://eu07.pl/userfiles/1514/priv-Budynek_semafor_Eaos.7z
Mam nadzieję, że materiał jest dobrej jakośći i osoby przygotowujące tekstury, "wycisną" z niego maksimum możliwości.
Pozdrawiam.
Z Twoich zdjęć dworca ciężko będzie coś wykonać. Za duży kąt. Mogłeś podzielić go na kilka części i fotografować pod kątek prostym. Eaos, i semafor się nada.
...

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lutego 2011, 20:11:22 »
@kamil1306
Hmm, zdjęcia takich rzeczy jak mur czy parkiet, można znaleźć na wielu stronach z darmowymi teksturami. W pierwszym poście masz dwa linki, przejrzyj je.
BTW, jeśli masz coś lepszego do robienia zdjęć, niż 'Nokia 6303i classic', to byłoby miło, gdybyś robił zdjęcia czymś lepszym.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lutego 2011, 19:06:40 »
Nie wiem czy się nadadzą, ale mam nadzieję że coś z tego da się wyciągnąć.
Jak najbardziej. Wyżej Koledzy też dobrze :)

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Lutego 2011, 18:00:34 »
Zdjęcia wiaduktu, dwóch znaków drogowych (chyba się przydadzą, prawda? :)) i baraku po wagonie. Wiem, że zdjęcia nie są idealne, ponieważ padał śnieg.
http://eu07.pl/userfiles/5472/foto-barak.rar
http://eu07.pl/userfiles/5472/foto-most_znaki.rar
Zdjęcia są dobre. Tylko jedna uwaga, niepotrzebnie dzieliłeś ten barak na kilka zdjęć. Przy obiektach o wiele większych można podzielić, tutaj to nie ma sensu.
...

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Lutego 2011, 21:05:39 »
Mam ogromną prośbę do robiących zdjęcia infrastrukturze na tekstury. Czy przed zrobieniem zdjęcia, możecie umieszczać na obiekcie lub bardzo blisko niego jakiś element, którego znamy wymiary? Proponuję wyciąć z kartki w kratkę (1 punkt kratowy = 0,5cm, standardowy zeszyt) prostokąt o jakiejś określonej długości, następnie pisząc ile ten prostokąt ma w poście przy wrzucaniu zdjęć. Ułatwi to tworzenie modeli - wymiary będą bliskie oryginałowi.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Lutego 2011, 21:31:17 »
Pamiętam, że bodajże youBy liczył wielkość jakiegoś elementu na podstawie rozdzielczości zdjęcia i wielkości elementu na zdjęciu. Ale myślę, że to dość czasochłonna i niedokładna metoda.

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Lutego 2011, 21:44:26 »
No wielkości elementu - tak samo przecież liczyć się będzie na podstawie kartki. Bo co, jeśli nie ma żadnego elementu którego znamy wymiary, prócz fotografowanego obiektu?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Lutego 2011, 21:45:46 »
Liczyłem tak przełożenie przekładni 111A, jednakże tam ważny był stosunek długości ramion, nie ich konkretne wartości.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: [Dyskusja] Apel o zdjęcia różnych obiektów
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Lutego 2011, 12:15:13 »
Trochę materiałów na most i wskaźniki:
http://eu07.pl/userfiles/1087/foto-Do_Eu07.rar
Jeżeli są w porządku, to wrzucę kolejne.
W porządku, tylko taka mała uwaga: jak już robisz zdjęcia wskaźnikom, i innych obiektów też to się tyczy, to stawaj na przeciwko nich. Zrobiłeś dużo zdjęć z ukosa, choć miałeś możliwość stanąć na przeciw, aczkolwiek wyciągnie się coś z tego. Dodatkowo możesz podpisać paczkę tak, aby było jasne co tam jest. Np. zamiast:
Cytuj
Do_Eu07.rar
Mogłeś dać:
Cytuj
wskazniki_most.rar

Pozdrowionka :)