Autor Wątek:  Dyskoteka na semaforze  (Przeczytany 49501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dyskoteka na semaforze
« dnia: 04 Lutego 2011, 00:15:56 »
Nowa sygnalizacja na PKP? Dodam tylko, że na dole migało pomarańczowe z białym ;P

Ponieważ rozwinęła się rozmowa, wydzieliłem do osobnego wątku.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2011, 16:57:35 wysłana przez Rozi »
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lutego 2011, 00:18:16 »
Poczytaj przepisy, to znajdziesz opisany przypadek, który pasuje do obrazka.

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lutego 2011, 12:09:20 »
Poczytaj przepisy, to znajdziesz opisany przypadek, który pasuje do obrazka.

Które dokładnie? Znam większość i pierwszy raz widzę takie coś na oczy, dlatego też prosił bym kogoś o wyjaśnienie dokładniej co znaczy ten sygnał.
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lutego 2011, 12:20:17 »
Sygnał wątpliwy np?
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lutego 2011, 12:36:31 »
Nowa sygnalizacja na PKP?
@pachwał zajrzyj tutaj http://www.przepisykolejowe.tk/pkp/sygnaly/swietlne/#sz  znajdziesz tam odpowiedź na nurtujące cię pytanie :) Jako ciekawostkę dodam, że sam jeszcze do niedawna o tym nie wiedziałem, ale człowiek uczy się całe życie, i ludzie sobie pomagają. Wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi ;]
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2011, 12:48:44 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lutego 2011, 13:04:12 »
Nowa sygnalizacja na PKP?
@pachwał zajrzyj tutaj http://www.przepisykolejowe.tk/pkp/sygnaly/swietlne/#sz  znajdziesz tam odpowiedź na nurtujące cię pytanie :) Jako ciekawostkę dodam, że sam jeszcze do niedawna o tym nie wiedziałem, ale człowiek uczy się całe życie, i ludzie sobie pomagają. Wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi ;]
Wiem jak SZ wygląda ;) chodzi właśnie o to, że w symku z S1 dostałem takiego SZta jak wyżej (3 światła u góry i 2 migające na dole) no nic w każdym razie dziekuję za odp :) Przejadę się jeszcze raz tą trasą dla zabawy - Zwierzyniec TOWOS ;P
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lutego 2011, 13:18:45 »
Jak wg Ciebie wygląda Sz? :)

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lutego 2011, 14:00:07 »
Stałe czerwone i białe migające światło na semaforze, jak w przepisach :) Z innym się nie spotkałem, więc dla mnie to nowość w każdym razie. Załączam jeszcze jeden zrzut z tej misji :)
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lutego 2011, 14:08:30 »
Stałe czerwone i białe migające światło na semaforze, jak w przepisach :)
Doprawdy? Przeczytaj jeszcze raz :)
Załączam jeszcze jeden zrzut z tej misji :)
Dyskoteka jak się patrzy ;] A teraz już tak na poważnie, wspomniany przez ciebie Sz, to nie tylko stałe czerwone i białe migające światło na semaforze, lecz także taki o którym poniżej wspomniał @Benek. Tak jak już pisałem wcześniej, sam o tym do niedawna nie miałem pojęcia, ale dzięki życzliwej osobie teraz już wiem :) Swoją drogą o wilku mowa ;]
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2011, 14:36:15 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lutego 2011, 14:10:56 »
Sygnał zastępczy to mleczne migające + cokolwiek innego, nieważne co. W E1 masz tylko czerwone stałe i mleczne migające. To jest tylko przykład, gdyż jest wiele możliwości, gdy trzeba podać zastępczy. Z tego powodu nie ma ich wszystkich wypisanych w instrukcji, gdyż potrzeba by uwzględnić wszystkie przypadki, a byłoby ich bardzo dużo. Pod pojęciem cokolwiek innego kryje się sygnał wątpliwy, czyli taki, który nie jest ujęty w instrukcji.

Swoją drogą ciekawe czy zdarza się tak, że wyświetla się S2, a jednak przebieg zezwala tylko na S10. Chodzi o to, czy może semafor tak zgłupieć, by podać sygnał niewątpliwy, ale niezgodny z przebiegiem.

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lutego 2011, 14:28:26 »
No i elegancko ;) Teraz już jestem bogatszy o nową wiedzę i dziękuję kolegom za wytłumaczenie sytuacji :)
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Lutego 2011, 15:36:48 »
Swoją drogą ciekawe czy zdarza się tak, że wyświetla się S2, a jednak przebieg zezwala tylko na S10. Chodzi o to, czy może semafor tak zgłupieć, by podać sygnał niewątpliwy, ale niezgodny z przebiegiem.

Automatyka zabiezpiecza przed takim przypadkiem, monterzy zwracaja szczególną uwage na to aby nigdy nie przytrafiła się taka usterka.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Lutego 2011, 17:31:53 »
Jeżeli ten semafor jest na jakimś wyjazdowym to problemu raczej nie ma, bo jak mechanik ogarnia układ torowy to wie, że tam jest na bank ograniczenie, gorzej już z wjazdowym, ale tutaj sprawa rozwiązana jest dzięki TO albo SBL z W18.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Lutego 2011, 18:31:30 »
Niezupełnie. Co jeśli dyskoteka zaczyna się na wjazdowym po minięciu tarczy?
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Lutego 2011, 20:13:45 »
Niezupełnie. Co jeśli dyskoteka zaczyna się na wjazdowym po minięciu tarczy?
Zgłoszenie sygnału wątpliwego i jazda na "Sz"/rozkaz zależnie od upodobań dyżurnego.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Lutego 2011, 20:19:58 »
Nie o to w tym chodziło. Chodziło o to, że wyświetli się sygnał niewątpliwy, ale nieadekwatny do utwierdzonej drogi.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Lutego 2011, 20:23:22 »
To nie możliwe. Automatyka prędzej się sfajczy, jeśli miałaby podać zły sygnał. Choć zawsze jest opcja, że ktoś ręcznie w przekaźnikowni zrobi odpowiednie zwarcie i nieszczęście gotowe. Jednak zabezpieczeniowcy muszą odpisać w książce usterek swoją wizytę tam i jej powód, oraz zaplombować drzwi/klucz plombownicą ze swoim numerem.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Lutego 2011, 22:03:57 »
Niezupełnie. Co jeśli dyskoteka zaczyna się na wjazdowym po minięciu tarczy?

No tak, ale jak na tarczy pojawi się sygnał Os4 to już wiemy, że na semaforze będzie te 40/60 km/h. Zostaje sprawa, czy tarcze i SBLki są jakoś sprzężone, że w razie wyświetlania dyskoteki zmieniają sygnał? Czy podają tak jak jest ustawiony przebieg, a semafor do nich odnoszący się pokazuje dyskotekę?
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Lutego 2011, 22:19:58 »
To zależy. Jeśli przekaźnik sygnałowy podczas zbyt dużych prądów powrotnych z sieci (z tego powstaje dyskoteka) pozostanie wzbudzony, to tarcza/powtarzacz/ostatni SBL wskazują sygnał na podany semafor, a jak p. sygnałowy się odwzbudzi, to prawidłowo powinno zapalić się Stój na semaforze i na tarczach też.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Lutego 2011, 22:20:27 »
Uzależnione są też od semafora. Nawet jak Ci się żarówka na wjazdowym przepali i z S13 zrobi się S1 - ostatni odstępowy będzie wówczas wskazywał S5.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lutego 2011, 23:07:49 »
Nie o to w tym chodziło. Chodziło o to, że wyświetli się sygnał niewątpliwy, ale nieadekwatny do utwierdzonej drogi.
Był nawet w Polsce wypadek (tylko nie pytajcie mnie gdzie i kiedy, strona Grzegorza Petki nie działa), semafor pokazywał S2, a rozjazd był ustawiony na bok, ktoś się po prostu rąbnął przy podpinaniu kabli uzależniających między semaforem a rozjazdami. Pośpieszny wleciał 120 km/h na ten rozjazd, a co się dalej stało to chyba nie muszę mówić.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Lutego 2011, 00:43:48 »
Swoją drogą ciekawe czy zdarza się tak, że wyświetla się S2, a jednak przebieg zezwala tylko na S10. Chodzi o to, czy może semafor tak zgłupieć, by podać sygnał niewątpliwy, ale niezgodny z przebiegiem.
Wcale nic nie musi głupieć, żeby było S2 zamiast S10 przy drodze ułożonej na bok. Są miejsca gdzie jest to normą ;)). (w podanym przykładzie chodzi o wyjazd chociaż ja się spotkałem z wjazdem do stacji na S2 a drogę miałem na bok…)
W Zebrzydowicach jest np tak, że drogowskazowy koło wykonawczej podaje S13 a na wyjazdowym jest S2… I nie mówię tu o sytuacji gdy zmieni się wyjazd w trakcie jazdy bo wyjazdowy widać jeszcze zanim minie się drogowskazowy. Albo bywają przypadki gdy To świeci na wolną (Os2), Sp na stój (Sp1) a semafor ma na zmniejszoną do 40 z wyjazdem (S10)… Wczoraj natomiast miałem przypadek gdzie dyżurny poświecił zastępczy i oczko mignęło raz, później ok 3s przerwy, znów mignęło dalej ok 5s przerwy itd… Dyżurny tłumaczył się, że działa tyle grzałek w stacji że na zastępczego mu zasilania brakło ;). To co widuję na sieci PLK utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma rzeczy niemożliwych ;). W Batowicach jest fajny semafor wyjazdowy, który stawia się w ostatnim momencie. Za każdym razem jak tam jedziemy dyżurny mówi żeby jechać i nie hamować bo on się w ostatniej chwili stawia. Tydzień temu jechaliśmy i niestety się nie postawił. W porę zatrzymaliśmy skład (zbytnio nie ufaliśmy dyżurnemu i jechaliśmy tak jak przepisy nakazuja ;)) . Dyżurny podyktował "eNa" i kiedy ruszaliśmy semafor nagle "ożył"… :) Opowiadać można byłoby dłuugo. Gdzieś na forum wrzuciłem kiedyś zdjęcie semafora S1 + W24 ;) -W24 się wyświetlił ale reszta już nie chciała… Na sieci dzieją się po prostu cuda :).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Lutego 2011, 07:55:15 »
Gdzieś na forum wrzuciłem kiedyś zdjęcie semafora S1 + W24 ;) -W24 się wyświetlił ale reszta już nie chciała…

Gorzej jak masz jazdę równoległą...wjeżdżamy na "Sz" na stację z toru lewego, dyżurny mówi, że wyjazd na tor lewy na "Sz", w międzyczasie inny towarowy wyciąga się ze stacji również na "Sz". Na semaforze wyjazdowym wyświetla się "Sz" bez podświetlonego W24 i tak naprawdę nie mamy pewności, że droga dobrze leży i za chwilę nie spotkamy się z towarowym na jednym torze. Zatrzymanie pociągu przed semaforem wyjazdowym ("Sz" jeszcze świecił) i zdziwienie dyżurnego dlaczego stoimy ;)

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Lutego 2011, 09:42:35 »
Cytuj
To nie możliwe. Automatyka prędzej się sfajczy, jeśli miałaby podać zły sygnał. Choć zawsze jest opcja, że ktoś ręcznie w przekaźnikowni zrobi odpowiednie zwarcie i nieszczęście gotowe. Jednak zabezpieczeniowcy muszą odpisać w książce usterek swoją wizytę tam i jej powód, oraz zaplombować drzwi/klucz plombownicą ze swoim numerem.
Absolutnie się z tym stwierdzeniem nie zgadzam! Maszynistę obowiązuje zasada: nie ufaj na 100% nikomu.
A oto przykład z jakim się kilka świetlnych lat temu sam spotkałem, gdy siedziałem "po lewej".
Ostatni samoczynny migał na zielono, czyli wjazd w stację na 100. Stacja jest na łuku, lecz celowo nie podaję jej nazwy. Z daleka wjazdowy wyglądał bardzo fajnie, bo widzieliśmy górne zielone. W odległości ok. 200 m od wjazdowego zauważyłem, że nie widzę dolnego pomarańczowego, tylko górne zielone i zielony pasek. Mechanik natychmiast dał w nagłe i zażądał rozkazu, bez żadnego ale. Zatrzymaliśmy się już za semaforem, ale przejeżdżając obok semafora zauważyłem, że dolne pomarańczowe się świeci, a raczej leciutko żarzy a więc wg schematów srk obwód był zamknięty. Problem polega jednak na tym, że należytego sygnału nie widać. Wystarczy, że styki zaśniedzieją lub się opalą, obwód żarówki się zamyka ale sygnału nie widać. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby taka sytuacja miała miejsce w sytuacji wjazdu na 40-kę.
Co do tematu sygnałów zastępczych, to wystarczy się przejechać na linii Warszawa - Lublin. Tutaj można spotkać sygnały zastępcze wg swojej własnej instrukcji o sygnalizacji. Nie migają tylko świecą na stałe..
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2011, 10:41:50 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Lutego 2011, 10:36:58 »
Wczoraj natomiast miałem przypadek gdzie dyżurny poświecił zastępczy i oczko mignęło raz, później ok 3s przerwy, znów mignęło dalej ok 5s przerwy itd… Dyżurny tłumaczył się, że działa tyle grzałek w stacji że na zastępczego mu zasilania brakło

Obwód światła białego jest zasilany z tego samego transformatora co światło czerwone (każdy semafor ma niezalżny transformator swiatła białego i czerwonego). Takie tłumaczenie że za dużo grzałek załączonych jest totalną bzdurą, w takim wypadku powinno zanikać świecenie światła czerwonego.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2011, 12:07:16 wysłana przez MuNiO »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Lutego 2011, 13:42:23 »
Nie migają tylko świecą na stałe..

A nie mylisz tego ze starą wersją Ms2? ;) To do dziś na WWO tak działa na niektórych (czerwone + białe) :)

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Lutego 2011, 17:03:39 »
W Batowicach jest fajny semafor wyjazdowy, który stawia się w ostatnim momencie. Za każdym razem jak tam jedziemy dyżurny mówi żeby jechać i nie hamować bo on się w ostatniej chwili stawia.
Pewnie przebieg z zatrzymaniem :) Pociąg musi wjechać cały w stację, żeby móc podać wyjazd. Znam dobrze ciągle aktualny przypadek, gdzie tak jest. Stacja ma 450m a jak wjeżdża pociąg 500m to jest problem. Dodatkowe utrudnienie jest takie, że od semafora wyjazdowego jest cholerne wzniesienie (największe na linii). Dyżurny dla każdego dłuższego pociągu mówi, że semafor stawia się z opóźnieniem, albo w ostatniej chwili, żeby tylko pociąg się nie zatrzymał.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Lutego 2011, 17:34:48 »
A wtedy podaje się sygnał zastępczy?
Edit: Czy dyktuje się rozkaz pisemny?
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2011, 20:04:27 wysłana przez Rozi »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Lutego 2011, 18:26:03 »
Nie, urządzenia mechaniczne, bądź jakiekolwiek, jeśli jest takie uzależnienie (wyjazd można podać tylko wtedy jak zwolniony jest przebieg wjazdowy na dany tor) to jeździ się na semafory. Jakby wjazd był na Sz to nie było by problemu podać wcześniej wyjazdu. Ogólnie w tablicach zależności każdego posterunku wykazane są przebiegi bez zatrzymania, natomiast jazda z zatrzymaniem dotyczy torów głównych dodatkowych, bądź głównych nie dla tego kierunku (jazda w każdym razie na "krzywo").
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2011, 18:34:35 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Dyskoteka na semaforze
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Lutego 2011, 22:20:45 »
Był nawet w Polsce wypadek (tylko nie pytajcie mnie gdzie i kiedy, strona Grzegorza Petki nie działa), semafor pokazywał S2, a rozjazd był ustawiony na bok, ktoś się po prostu rąbnął przy podpinaniu kabli uzależniających między semaforem a rozjazdami. Pośpieszny wleciał 120 km/h na ten rozjazd, a co się dalej stało to chyba nie muszę mówić.

To fajnie, ktoś odbierał urządzenia SRK na stacji....
Często też wygasza się semafor, jak spod niego startuje elektryk z ciężkim bruttem :D
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...