Autor Wątek:  Symulator źle wyświetla tesktury o rozdzielczości 2048x1024  (Przeczytany 4058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam.

Mam exe 735 kb i miesiąc temu było ok, a teraz nie wyświetla mi tekstury, ani na loku, ani w kabinie. Brak tekstur wskaźników wszystko zastąpione taką szarą kratką. Używając starter Ra program pokazuje, że nie mam tekstury do tej lokomotywy. I zmieniałem rozdzielczość tekstur i sciągałem takie, które powinny działać i nic z tego. Pomocy.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2009, 14:30:41 wysłana przez Glinek »
Glinek

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: ST43 - symulator źle wyświetla teskturę
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwca 2009, 18:49:33 »
Pobierz teksturę jeszcze raz oraz sprawdź dysk na wypadek błędów (błędnych wpisów w FAT - tablicy alokacji plików).
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2009, 19:07:18 wysłana przez REWIZOR »

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ST43 - symulator źle wyświetla teskturę
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwca 2009, 22:25:35 »
No właśnie już pobierałem kilka razy, a dysk sprawdzony, to tylko z st43 problem z innymi lokami wszystko ok, już wiele rzeczy robiłem, dużo rzeczy sam rozwiązałem, ale tutaj kompletnie głupieję i ręce opadają.

Przypomnę, że nie ładują się też bmp z kabiny tak jak obrotomierz, prędkościomierz, amperomierz w tych miejscach też występuje tylko siwa kratka ;/ Nic nie zmieniałem ani w symku, ani w systemie, a niedawno działało w 100 %.

« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2009, 00:15:42 wysłana przez ZiomalCl »
Glinek

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ST43 - symulator źle wyświetla teskturę
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwca 2009, 23:12:33 »
Najprostszym rozwiązaniem będzie usunięcie folderu ST43, i pobranie paczki jeszcze raz.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,7376.0.html <-- To chyba to, no nie? ;)

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ST43 - symulator źle wyświetla teskturę
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwca 2009, 23:16:34 »
No źle mnie zrozumiałeś, bo i ja nie jasno napisałem, że pobrałem i całe tekstury i paczkę od nowa. Kasowałem cały katalog i tworzyłem od nowa - jakaś paranoja mi się z tym robi ;)
Zmodyfikowałem teksturę loka na 1024x512 i się wyświetla, ale nie wygląda za pięknie. Co się mogło stać? Przecież było ok. Mój komputer X2 3800 i Radeon x1950 na Catalyst 9.3.

Pisz poprawnie. Zdanie zaczynamy wielką literą, a kończymy kropką. Forum to nie brudnopis.
ZiomalCl
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2009, 00:38:46 wysłana przez Akvin »
Glinek

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: ST43 - symulator źle wyświetla teskturę
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwca 2009, 00:01:23 »
Przy zapisywaniu tekstury zmień ilość kolorów z 32 na 24 bitowe.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: ST43 - symulator źle wyświetla teskturę
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwca 2009, 00:16:41 »
Oto chodzi, że są one 24-bitowe (są w symku w ogóle bitmapy 32-bitowe?). Jak zmieniłem rozdzielczości na 1024x512 to wyświetla wszystko, ale wcześniej działało na pełnych teksturach 4096x2048.

Niepoprawna składnia.
ZiomalCl


Przepraszam, pracuję długo i ta godzina wpłynęła na moją pisownię.

Ponawiam pytanie: działają tekstury o maksymalnej rozdzielczości do 1024x512, przeinstalowałem sterowniki od grafiki i nie mam pojęcia co się stało, że inne tekstury przestały się ładować poprawnie. Dodam, że ściągnąłem symka od nowa.


Czy muszę instalować windowsa od nowa? Z systemem raczej jest wszystko ok. Skończyłem informatykę, więc mam w nim porządek, ale co się stało z tymi teksturami, to nie wiem. Czytałem gdzieś o teksturach większych niż 1024x1024 i o ich złym wyświetlaniu. Strona była anglojęzyczna i nie podano rozwiązania, ale jasno powiedzieli, że to bug windowsa. ;/

EDIT:
Z powodu braku czasu nie miałem możliwości szukania przyczyny złego wyświetlania tekstur, ale wreszcie znalazłem. Jeżeli ktoś ma Radeona x1950 i Windows XP z SP2 to niech nie instaluje Catalyst nowszych niż 8.12 (tak było w moim przypadku, że akurat te sterowniki pozwalają wyświetlać tekstury o rozdzielczościach 2048 x .....). Dziękuję za zainteresowanie. Można zamknąć.

Na przyszłość zdecyduj się, czy piszesz z 'ogonkami', czy też bez. Nigdy nie pisz mieszanie.
Zamykam.
ZiomalCl

« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2009, 15:18:54 wysłana przez ZiomalCl »
Glinek